USA nie zbanują Bitcoina jak Chiny | Wiadomości | CrypS.

USA nie zbanują Bitcoina jak Chiny

Konrad Juszczyk
USA edukuje branżę krypto

System Rezerwy Federalnej (FRS) nie planuje zakazania kryptowalut, ale niektóre aktywa cyfrowe muszą zostać uwzględnione w ramach prawnych. Powiedział o tym szef Fed Jerome Powell.

USA nie zbanują kryptowalut

Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział dziś Kongresowi, że „nie ma zamiaru zakazywać” kryptowalut, tak jak zrobiły to Chiny. Odpowiedź Powella pojawiła się po pytaniach od Teda Budda (Członka Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych) podczas przemówienia przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów Kongresu USA.

„Czy Twoim zamiarem jest zakazanie lub ograniczenie używania kryptowalut, tak jak widzimy to w Chinach?” – Budd zapytał najwyższego regulatora banku centralnego.

„Nie” – odpowiedział Powell, wyjaśniając, że w swoich wcześniejszych zeznaniach odnosił się do stablecoinów, a nie do wszystkich kryptowalut.

„Nie mamy zamiaru ich zakazać. – dodał w odniesieniu do kryptowalut. Jednak stablecoiny są jak fundusze rynku pieniężnego, są jak depozyty bankowe, więc do pewnego stopnia są poza obszarem regulacyjnym. I właściwa jest ich regulacja.”

Ludowy Bank Chin nie miał z kolei takich skrupułów jak Stany Zjednoczone, wzmagając ostatnie wysiłki na rzecz ograniczenia użycia kryptowalut. Doprowadziło to do tego, że giełdy takie jak Huobi i Binance odcięły dostęp klientom z Chin kontynentalnych, a także potężne chińskie kopalnie zamknęły swoją działalność.

Powell o stablecoinach

Stablecoiny, takie jak USDT i USDC, to aktywa cyfrowe zaprojektowane do przechowywania wartości w walucie fiducjarnej. Powell wyraził zaniepokojenie działaniami Tethera w przeszłości, zauważając, że USDT nie jest w pełni zabezpieczony dolarami amerykańskimi w banku, ale przez mieszankę waluty fiducjarnej i innych aktywów, w tym zadłużenia w formie papierów komercyjnych. Inną ważną osobistością, której nie podobają się stablecoiny, jest przewodniczący SEC, Gary Gensler, który uważa, że stablecoiny to żetony do pokera w kasynie na Dzikim Zachodzie.

Powell współpracuje z Janet Yellen nad projektem regulacji stablecoinów, który ma ukazać się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Po dzisiejszym spotkaniu rządu oczekuje się jednak, że prawo nie dotknie innych kryptowalut, które są bardziej niestabilnymi aktywami, jak Bitcoin lub Ethereum.

USA edukuje branżę kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.