Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 01.09.2021
 • Praca oszusta podającego się za Banksy’ego sprzedana za 100 ETH
  Oszust promował NFT, podając się za Banksy’ego na oficjalnej stronie internetowej artysty, a później wystawił pracę na aukcji za 100 ETH (338 000 USD) na OpenSea.
 • Donald Trump nazywa kryptowaluty „spodziewaną katastrofą”
  Podczas gdy wywiad z Trumpem dla Fox Business skupiał się głównie na reakcji byłego prezydenta na wyjściu Ameryki z Afganistanu, nie przegapił on okazji, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat „wysoce niestabilnej klasy aktywów cyfrowych„.
 • NFT z memem Doge zostanie podzielone na 17 mld sztuk i sprzedane
  Oryginalny mem Dogecoin został sprzedany w czerwcu jako NFT. Kolektyw inwestycyjny PleasrDAO kupił go za 4 mln dolarów i teraz odsprzeda go jako 17 miliardów tokenów.
 • Ethereum przekroczył granicę 3500 $ po raz pierwszy od maja
  Dzis, 1 września, Ethereum po raz pierwszy od majowego spadku przekroczyło poziom 3500 USD. Według CoinGecko kapitalizacja aktywów osiągnęła 412 miliardów dolarów. W szczycie ETH kosztowało 3,584 USD.
 • Tether chce zablokować ujawnienie dokumentów dotyczących rezerw USDT
  Giełda kryptowalutowa Bitfinex i operator stablecoinów Tether zwrócili się do sądu w Nowym Jorku z prośbą o odrzucenie wniosku o udzielenie informacji złożonego przez portal kryptowalutowy CoinDesk.
 • Binance przywraca możliwość wpłat w USD
  Kryptowalutowa giełda Binance opublikowała komunikat, w którym informuje o przywróceniu możliwości dokonywania wpłat w USD za pomocą przelewów bankowych (SWIFT). Opcja jest ponownie dostępna od 1 września.
 • Słowenia chce nałożyć 10% podatek na wydane lub zamienione na fiaty kryptowaluty
  Jak podały lokalne media, urząd podatkowy Słowenii przedstawił propozycję zmiany zasad opodatkowania kryptowalut. Ich celem jest nałożenie 10-procentowego podatku na transakcje obejmujące wydawanie lub zamianę kryptowalut na fiaty.
 • FCA ostrzega brytyjskie fintechy o możliwym wzroście przestępczości powiązanej z Afganistanem
  Niedawno Stany Zjednoczone ostatecznie wycofały się z trwającej dwie dekady wojny w Afganistanie. Kontrolę nad krajem przejęli talibowie. Sytuacja ta wzbudziła niepokój regulatorów finansowych na całym świecie. Obawiają się oni bowiem wzrostu ilości przestępstw powiązanych z tym środkowoazjatyckim krajem.
 • Cream Finance zwróci 18 mln USD poszkodowanym
  Twórcy Cream Finance zwróci wszystkie utracone środki użytkowników wynikające z niedawnego ataku z użyciem błyskawicznych pożyczek. Według ostatnich obliczeń Cream Finance stracił 462 079 976 AMP i 2804 ETH – ponad 18 milionów dolarów.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 01.09.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.