Donald Trump nazywa kryptowaluty „spodziewaną katastrofą” | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump nazywa kryptowaluty „spodziewaną katastrofą”

Konrad Juszczyk
twitter trump

Były prezydent Donald Trump zaatakował branżę kryptowalut we wtorkowym wywiadzie dla Fox Business.

Opinia Trumpa na temat kryptowalut

Podczas gdy wywiad z Trumpem dla Fox Business skupiał się głównie na reakcji byłego prezydenta na wyjściu Ameryki z Afganistanu, nie przegapił on okazji, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat “wysoce niestabilnej klasy aktywów cyfrowych“. Odpowiadając na pytanie, czy interesował się bitcoinami lub kryptowalutami, Trump natychmiast powiedział: Nie. Lubię walutę Stanów Zjednoczonych. Myślę, że inne [waluty] są potencjalną katastrofą, która może się wydarzyć. Według Donalda Trumpa kryptowaluty szkodzą dolarowi amerykańskiemu. Jak sam podkreślił, obywatele USA powinni inwestować więcej w walutę krajową, a nie “coś o czym ludzie niewiele wiedzą“.

Wcześniejsze wypowiedzi byłego prezydenta

Trump zawsze był krytykiem bitcoina i altcoinów. W czerwcu powiedział, że bitcoin „wygląda na oszustwo”, podkreślając swoje niezadowolenie z faktu, że jest to kolejna waluta konkurująca z dolarem. W 2019 roku, będąc jeszcze prezydentem USA, Trump napisał na Twitterze: „Nie jestem fanem bitcoina i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi, a ich wartość jest bardzo zmienna i oparta na cienkim powietrzu. Nieuregulowane aktywa kryptograficzne mogą ułatwiać niezgodne z prawem zachowanie, w tym handel narkotykami i inną nielegalną działalność”.

twitter trumpreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.