NFT z memem Doge zostanie podzielone na 17 mld sztuk i sprzedane | Wiadomości | CrypS.

NFT z memem Doge zostanie podzielone na 17 mld sztuk i sprzedane

Michał Misiura
dogecoin

Oryginalny mem Dogecoin został sprzedany w czerwcu jako NFT. Kolektyw inwestycyjny PleasrDAO kupił go za 4 mln dolarów i teraz odsprzeda go jako 17 miliardów tokenów. 

PleasrDAO podzielił swoją grafikę NFT, przedstawiającą psa rasy Shiba Inu i wystawi ją na sprzedaż jako 17 mld tokenów. Każdy chętny będzie mógł kupić fragment praw do mema, który stoi za siódmą największą kryptowalutą. Dogecoin, który powstał jako żart w 2013 roku, w ciągu ostatnich 12 miesięcy był świadkiem ogromnych wzrostów, ze sporą zasługą Elona Muska.

Pierwsza aukcja tokenów $DOG, które reprezentują NFT z memem Doge, odbędzie się za pośrednictwem Miso na Sushiswap. Ich posiadacze będą mogli nimi handlować, a jeżeli wartość grafiki wzrośnie, wzrośnie też wartość ich udziałów. Dodatkowo tokeny będzie można dzielić na jeszcze mniejsze frakcje i sprzedawać je dalej. Kampania, która reklamuje $DOG hasłem „Own a piece of internet history” jest prowadzona na stronie oraz kanałach społecznościowych PleasrDAO. Aukcja ma rozpocząć się dziś o godzinie 19:00.

Co na to urzędnicy?

Nawet przychylni kryptowalutom amerykańscy urzędnicy, tacy jak komisarz SEC Hester Pearce (znana jako Crypto Mom), twierdzą że tego rodzaju sprzedaż może naruszać prawo związane z emisją papierów wartościowych. Końcem marca tego roku Pearce mówiła, że ​​inwestorzy powinni uważać na tworzenie niezarejestrowanych produktów inwestycyjnych opartych NFT.

Sprzedaż ułamkowych udziałów w niewymiennych tokenach, może podpadać pod obrót niezarejestrowanymi akcjami. W związku z tym PleasrDAO musi brać pod uwagę potencjalną reakcję ze strony amerykańskich agencji regulacyjnych, jeżeli $DOG trafi w ręce inwestorów z USA.

dogecoin
reklama
reklama