Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.04.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 31.03.2021
 • Sieć sklepów spożywczych Żabka akceptuje płatności Bitcoinami
  Największa sieć małych sklepów spożywczych działających w Polsce na zasadzie franczyzy zaczęła akceptować płatności bitcoinami (BTC). Zgodnie ze słowami założyciela Żabki, Mariusza Świtalskiego sklep zamierza z czasem rozszerzyć swoje usługi na pozostałe kryptowaluty. Jest to ogromny krok w kierunku adpocji kryptowalut w Polsce.
 • Cyfrowe EUR może wejść na rynek do 2025 roku
  Prezes Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde, powiedziała, że eksperymenty mające na celu rozważenie zasadności emisji „cyfrowego euro” przechodzą przez złożony proces decyzyjny.
 • FCA: Nowy wymóg sprawozdawczy dla krypto firm
  Brytyjski Financial Conduct Authority włączył firmy zajmujące się kryptowalutami pod parasol raportowania przestępstw finansowych. Ogłoszenie ma miejsce osiem miesięcy po tym, jak FCA ogłosiło plany, aby to zrobić.
 • BlackRock warty 8,7 biliona dolarów zainwestował w kontrakty terminowe BTC
  BlackRock Global Allocation Fund, zarządzany przez BlackRock, dodał do swojego portfela kontrakty terminowe na Bitcoin będące przedmiotem obrotu na Chicago Mercantile Exchange.
 • Bank Centralny Wschodnich Karaibów uruchomił oficjalnie CBDC
  Bank Centralny Wschodnich Karaibów (ECCB), z siedzibą w kraju Saint Christopher (St. Kitts) i Nevis, uruchomił w środę publicznie swoją cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) DCash. Uruchomienie kryptowaluty jest godne uwagi, ponieważ jest to pierwszy przykład banku centralnego w unii walutowej, który uruchomił CBDC. ECCB współpracowało z firmą fintech Bitt w celu zarządzania infrastrukturą i działaniem DCash.
 • Świadectwa szczepień oparte na blockchaine w Korei Południowej
  Premier Korei Południowej ogłosił, że certyfikat szczepień opartych na blockchainie zostanie uruchomiony jeszcze w tym miesiącu. Koncepcja ta jednak okazała się mocno kontrowersyjna.
 • Goldman Sachs zaoferuje klientom dostęp do BTC
  Według informacji podanych przez CNBC, bitcoin (BTC) i niektóre altcoiny będą wkrótce dostępne dla klientów Goldman Sachs. Doniesienia te potwierdzają słowa Mary Rich, globalnej szefowej ds. cyfrowych aktywów w dziale zarządzania majątkiem prywatnym banku.
 • Binance inwestuje w PAID zaledwie 3 tygodnie po hacku
  PAID Network ogłosił pozyskanie środków z funduszu Binance DeFi Accelerator Fund. Inwestycja ma miejsce zaledwie kilka tygodni po hacku, podczas którego napastnicy wydrenowali kwotę podobną do inwestycji Binance.
 • Mike Novogratz uważa, że kapitalizacja BTC prześcignie złoto
  Założyciel banku kryptograficznego Galaxy Digital, Mike Novogratz powiedział w komentarzu dla CNBC, że kapitalizacja pierwszej kryptowaluty nieuchronnie przekroczy całkowitą wartość rynkową złota. Inwestor jest zszokowany tempem adopcji aktywów cyfrowych. Według CompaniesMarketCap , całkowita wartość rynkowa złota w momencie pisania tego artykułu wynosiła 10,8 biliona dolarów. Według CoinGecko kapitalizacja pierwszej kryptowaluty przekracza 1,1 biliona dolarów.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 31.03.2021
reklama
reklama