Sieć sklepów spożywczych Żabka akceptuje płatności Bitcoinami | Wiadomości | CrypS.

Sieć sklepów spożywczych Żabka akceptuje płatności Bitcoinami

Konrad Juszczyk
Sieć sklepów spożywczych Żabka akceptuje płatności Bitcoinami - Prima Aprilis 2021

Uwaga, tekst powstał w ramach Prima Aprilis i nie przedstawia prawdziwych informacji (przynajmniej jak na razie 🙂

Największa sieć małych sklepów spożywczych działających w Polsce na zasadzie franczyzy zaczęła akceptować płatności bitcoinami (BTC). Zgodnie ze słowami założyciela Żabki, Mariusza Świtalskiego sklep zamierza z czasem rozszerzyć swoje usługi na pozostałe kryptowaluty. Jest to ogromny krok w kierunku adpocji kryptowalut w Polsce.

Płatności bitcoinami (BTC) w Żabkach

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem sieci sklepów opartych na zasadzie franczyzy, Żabka zamierza od dziś (01.04.2021) akceptować płatności bitcoinami. Nowy format płatności jest odpowiedzią na potrzeby klientów. Od teraz zwolennicy kryptografii mogą zapłacić na przykład za kawę na wynos, kanapkę na śniadanie czy gotowe danie na obiad za pomocą bitcoinów. Firma ma akceptować BTC za pomocą terminali sprzętowych od BitPay.

Żabka to sklep dający innowacyjne rozwiązania tu i teraz. – powiedziała Anna Grabowska, Wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych w firmie Żabka Polska.

żabka-btc-prima-aprilis-2021
„Różne formy płatności” z ikoną BTC na oficjalnej stronie Żabki

Czemu Bitcoin?

Sieć sklepów Żabka jest protoplastą różnych innowacyjnych rozwiązań i ze względu na fakt, że Bitcoin wciąż zdobywa nowe szczyty, a sama kryptowaluta jest coraz szerzej akceptowana, firma postanowiła postawić na płatności BTC. Warto podkreślić, że w Polsce działa już ponad 7000 punktów sklepów Żabka, co przekłada się na potężny wpływ adopcyjny kryptowalut, a w tym wypadku przede wszystkim bitcoina.

7000 sklepów żabka

To naturalne, że coraz więcej małych firm na całym świecie zaczyna akceptować Bitcoin jako formę płatności. Akceptując bitcoiny w swoim lokalu, sygnalizujesz, że jesteś na czele rozwoju technologicznego, przyciągając nowych klientów i eliminując niektóre rodzaje oszustw.

Jak sam powiedział Mariusz Światalski, będący jednym z najbogatszych Polaków i założycielem takich sieci jak Żabka i Biedronka: Kryptowaluty są przyszłością finansów, a zdecentralizowane płatności mogą przynieść wiele dobrego sklepom spożywczym.

Jest jedna istotna rzecz, która martwi wielu specjalistów z branży kryptowalut poza dużą zmiennością kursu Bitcoina, a jest to fakt, że dziś (01.04.2021) jest Prima Aprilis, a sieć sklepów Żabka niestety nie poinformowała o wprowadzeniu bitcoinów jako formy płatności… przepraszamy! 😀

Sieć sklepów spożywczych Żabka akceptuje płatności Bitcoinami - Prima Aprilis 2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz