Goldman Sachs zaoferuje klientom dostęp do BTC | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs zaoferuje klientom dostęp do BTC

Mariusz Przepiórka
Goldman Sachs poinformował, że 40% jego klientów ma już ekspozycję na kryptowaluty

Według informacji podanych przez CNBC, bitcoin (BTC) i niektóre altcoiny będą wkrótce dostępne dla klientów Goldman Sachs. Doniesienia te potwierdzają słowa Mary Rich, globalnej szefowej ds. cyfrowych aktywów w dziale zarządzania majątkiem prywatnym banku.

Ruch ten sprawi, że Goldman będzie drugim największym kredytodawcą, który otworzy świat kryptowalut dla swoich klientów. Wcześniej na podobny krok zdecydował się Morgan Stanley. Rich przyznała, że ściśle współpracuje z innymi działami banku, aby zbadać sposoby zapewnienia inteligentnego i odpowiedniego dostępu do ekosystemu kryptowalut dla klientów prywatnych. Powiedziała również, że bank chce poszerzyć swąją ofertę w niedalekiej przyszłości.

Morgan Stanley uruchomi swą ofertę w kwietniu, a Goldman pod koniec drugiego kwartału. Oba banki mają potencjał, aby wnieść duże ilości nowego kapitału do ekosystemu bitcoina poprzez udział w funduszach zorientowanych na kryptowaluty.

– Istnieje grupa klientów, którzy traktują te aktywa jako zabezpieczenie przed inflacją, a ubiegłoroczny scenariusz w skali makro z pewnością się do tego przyczynił. Istnieje również duża grupa klientów, którzy czują, że w pewnym sensie otwieramy nowy Internet i szukają sposobów, aby uczestniczyć w tej przestrzeni – powiedziała Mary Rich.

Bitcoin pozytywnie przyjął plany banku

Podobnie jak wiele dużych banków, Goldman zmienił w tym roku swoje nastawienie do bitcoina, przechodząc od postawy sceptycznej do entuzjastycznej – w przeciwieństwie do banków centralnych, w tym Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. – W końcu będą musieli zaoferować usługi bitcoinowe wszystkim – skomentował współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano.

Cena bitcoina zareagowała pozytywnie na te doniesienia, przekraczając ponownie poziom 58 000 USD. Analitycy nie są jednak zaniepokojeni brakiem solidnego wzrostu, wskazując na mocne podstawy i potrzebę wstrząśnięcia nadmiernie lewarowanymi pozycjami przed skokiem do kolejnych rekordowych poziomów. Szacuje się, że kolejne ważne punkty dla BTC to 68 000 USD i 73 000 USD.

Goldman Sachs poinformował, że 40% jego klientów ma już ekspozycję na kryptowaluty
reklama
reklama