Świadectwa szczepień oparte na blockchaine w Korei Południowej | Wiadomości | CrypS.

Świadectwa szczepień oparte na blockchaine w Korei Południowej

Konrad Juszczyk
Świadectwa szczepień oparte na blockchaine w Korei Południowej

Premier Korei Południowej ogłosił, że certyfikat szczepień opartych na blockchainie zostanie uruchomiony jeszcze w tym miesiącu. Koncepcja ta jednak okazała się mocno kontrowersyjna.

Certyfikat szczepionki na blockchainie

Dziś premier Korei Południowej powiedział, że planuje wprowadzić „paszporty” szczepionek oparte na technologii blockchain za pośrednictwem aplikacji na smartfony, jeszcze w tym miesiącu. Świadectwa szczepień od Korei mają umożliwić podróżowanie transgraniczne, jednocześnie zmniejszając ryzyko zarażeń.

Premier Chung Sye-kyun zasugerował, że rozwiązanie może przynieść znaczne korzyści w kraju: Wprowadzenie certyfikatu szczepionki pozwoli tym, którzy zostali zaszczepieni, doświadczyć powrotu do ich codziennego życia.

Podczas gdy do tej pory w Korei Południowej zaszczepiono 770,00 osób przeciwko COVID-19, w środę w kraju odnotowano kolejne 551 przypadków dziennie. Rząd ma nadzieję, że do czerwca zaszczepi 12 milionów ludzi, a aplikacja pomoże w śledzeniu tych, którzy otrzymali szczepionkę. Koncepcja jest, jak wielu twierdzi nieco kontrowersyjna ze względu na wgląd rządu w życie prywatne ludzi i w pewien sposób śledzenie ich, co może być eskalacją do kolejnych działań z użyciem tej technologii.

Co z pozostałymi?

Brazylia wykorzystuje również system oparty na łańcuchu bloków do śledzenia szczepień, podczas gdy IBM pomógł w opracowaniu przepustki Excelsior Pass, który wykorzystuje technologię blockchain do zapewnienia bezpieczeństwa informacji. Rząd stanu Nowy Jork, który zaczął wykorzystywać tą technolgię powiedział o przepustce:

Firmy i obiekty mogą skanować i weryfikować przepustkę, aby upewnić się, że spełniasz wszelkie wymagania dotyczące szczepień lub testów na COVID.

Chiny wdrożyły system śledzenia zaszczepionych, a Unia Europejska planuje to zrobić do czerwca. Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego rozwija aplikację o nazwie Travel Pass, które mogą stać się standardem dla lotów transgranicznych. Paszporty szczepionkowe pozostają bardzo kontrowersyjne, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i części społeczności kryptowalut. Gubernator Południowej Dakoty, Kristi Noem, nazwał tę koncepcję „jednym z najbardziej nieamerykańskich pomysłów w historii naszego narodu”, podczas gdy Ron DeSantis, gubernator Florydy, próbuje zakazać obowiązkowych paszportów COVID w stanie.

Świadectwa szczepień oparte na blockchaine w Korei Południowej
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.