Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [01.02.21]
  • Indie chcą zakazać prywatnych kryptowalut

Rząd Indii ogłosił nową propozycję ustawy, która zakazałaby wszystkich prywatnych kryptowalut, a ich miejsce zajęłaby oficjalna cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC).

  • Binance rozdaje Dogecoin (DOGE)

Największa giełda kryptowalut na świecie Binance postanowiła rozdać łącznie 100,000 dolarów (USD) w Dogecoin (DOGE). Wydarzenie trwa do godziny 01:00, 4 lutego i jest podzielone na 2 promocje. Wszystkie nagrody zostaną rozdane w ciągu 2 tygodni po zakończeniu konkursu.

  • Pompa na XRP od użytkowników Reddita

XRP plasuje się w 3 najcenniejszych kryptowalutach po niedawnym wzroście prowadzonym przez handlowców detalicznych. Tylko dziś kryptowaluta wzrosła o ponad 70%.

  • SEC przygląda się pompie GME i Robinhood

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) obiecała przeanalizować ostatnie wydarzenia związane z pompą GameStop (GME) i późniejszymi ograniczeniami w handlu wymuszonymi przez giełdę Robinhood.

  • Użytkownicy Robinhood mają nadal ograniczony udział w GameStop

Podczas gdy amerykańska SEC analizuje, jak Robinhood radzi sobie z handlem GameStop, platforma zawęziła listę akcji objętych ograniczeniami. Obejmują one: GameStop, AMC, BlackBerry, Express, Genius Brands International, Koss, Naked Brand Group i Nokia.

  • Cyfrowy projekt w 4 dni zgromadził 10 mln USD z tokenów NFT

Hashmasks, czyli nowy projekt oparty o niezamienne tokeny NFT, zgromadził ponad 7600 ETH (około 10 mln USD) ze sprzedaży ponad 15,300 cyfrowych kart kolekcjonerskich.

  • Opłaty transakcyjne BTC osiągnęły 2-letni rekord

Według danych z BitInfoCharts, średnie opłaty transakcyjne dla Bitcoina dotknęły w piątek szczytu na poziomie 17,206. Tym samym przewyższyły swój poprzedni roczny rekord ustanowiony w dniu 12 stycznia.

  • Crypto Broker AG otrzymał licencję od FINMA

Szwajcarska kryptowalutowa firma brokerska Crypto Broker AG otrzymała licencję, która rozszerzy jej zasięg na większą liczbę inwestorów instytucjonalnych.

Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [01.02.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.