Crypto Broker AG otrzymał licencję od FINMA | Wiadomości | CrypS.

Crypto Broker AG otrzymał licencję od FINMA

Redakcja
szwajcaria kryptowaluty

Szwajcarska kryptowalutowa firma brokerska Crypto Broker AG otrzymała licencję, która rozszerzy jej zasięg na większą liczbę inwestorów instytucjonalnych.

Zgodnie z poniedziałkowym oświadczeniem, firma otrzymała licencję “securities house” od FINMA – krajowego regulatora finansowego. Ta wiadomość przypieczętowuje kamień milowy firmy, jakim jest rekordowy roczny obrót – 1 miliard USD.

Czym jest Crypto Broker AG?

Crypto Broker AG to brokerska spółka zależna Crypto Finance Group. Oprócz akceptacji regulatora, stała się ona jedną z niewielu kryptowalutowych spółek brokerskich, które spełniły wymagania licencyjne dla firm obracających papierami wartościowymi. Dzisiejsza wiadomość jest również ważna dla firmy, ponieważ zwiększa możliwości obsługi inwestorów instytucjonalnych. Crypto Broker AG będzie mógł również przechowywać fundusze klientów, co, jak twierdzi, jest ważne, aby umożliwić im wejście do nowej klasy aktywów.

“Uzyskanie licencji “scurities house” dla naszego brokera jest dla nas kluczowym momentem. Oznacza to, że będziemy mogli zaoferować nasze profesjonalne – i regulowane – usługi jeszcze większej liczbie instytucji finansowych, umożliwiając im wejście do tej nowej klasy aktywów.”

– powiedział założyciel Crypto Finance Group – Jan Brzezek.

Crypto Broker AG już teraz doświadcza zwiększonego zaangażowania w kryptowaluty ze strony swoich klientów. Według raportu, tylko w zeszłym roku spółka obróciła aktywami o wartości ponad 1 miliarda dolarów. W tym roku firma spodziewa się jeszcze większych wzrostów.

Szwajcarskie regulacje

Szwajcaria jest jedną z niewielu jurysdykcji z przyjaznymi regulacjami dla rynku kryptowalut. Ze względu na te właśnie regulacje, w ostatnim czasie nastąpił duży wzrost aktywności firm zajmujących się walutami cyfrowymi w tym kraju. W październiku szwajcarski rząd wprowadził nowe wytyczne, których celem było rozwianie obaw związanych z niewystarczającą regulacją, a także stworzenie przyjaznego dla cyfrowych walut środowiska.

szwajcaria kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.