Opłaty transakcyjne BTC osiągnęły 2-letni rekord | Wiadomości | CrypS.

Opłaty transakcyjne BTC osiągnęły 2-letni rekord

Redakcja
bitcoin w afryce - nigeria pracuje nad regulacjami rynku

Według danych z BitInfoCharts, średnie opłaty transakcyjne dla Bitcoina dotknęły w piątek szczytu na poziomie 17,206. Tym samym przewyższyły swój poprzedni roczny rekord ustanowiony w dniu 12 stycznia.

Piątkowe średnie opłaty są również najwyższe od stycznia 2018 r., kiedy traderzy masowo próbowali się spieniężyć, ze względu na kończącą się hossę.

Opłaty transakcyjne pokrywają koszty użytkowe ogromnej mocy obliczeniowej potrzebnej do przetwarzania transakcji blockchain. Aby przetworzyć transakcję, górnicy muszą ścigać się w rozwiązywaniu skomplikowanych obliczeń matematycznych. Za wykonanie tego zadania sieć Bitcoin nagradza ich świeżo wyemitowanymi Bitcoinami.

Wysokie opłaty transakcyjne wskazują na wysoki popyt. Opłaty rosną, gdy popyt na przetwarzanie transakcji przewyższa liczbę górników gotowych je przetwarzać. Aby im się to opłacało, górnicy podnoszą swoje opłaty, przetwarzając w ten sposób tylko najważniejsze transakcje.

Dlaczego opłaty wzrosły? Jednym z głównych powodów była zmiana twitterowego bio przez Elona Muska. Prezes Tesli wstawiając słowo Bitcoin do swojego opisu stał się najbardziej prominentnym zwolennikiem sztandarowej kryptowalut. W kwadrans po jego PR-owym ruchu cena monety skoczyła z 32 000 dolarów do 38 000 dolarów.

Tak samo jak szybki był wzrost, tak samo szybko nastąpiła korekta. Następnego dnia cena BTC dotknęła dna na poziomie 32 940 USD.

Korki w blokchainie

Według danych z Blockchain.com, w tym momencie istnieje 71 MB nieprzetworzonych transakcji w blockchainie Bitcoina. W dniu 7 stycznia, takie transakcje zajmowały zaledwie 25 MB. Do 15 stycznia liczba ta wynosiła już 85 MB, co oznacza ogromny, 240-procentowy wzrost.

Sieć prawdopodobnie utrzyma się w takim stanie, dopóki górnicy nie przetworzą fali kupujących, którzy zaufali Muskowi oraz fali traderów spieniężających szybki zarobek.

Najwyższa w historii średnia opłata za transakcje Bitcoina została odnotowana w dniu 21 grudnia 2017 roku. W tym czasie cena Bitcoina znajdowała się blisko poziomu 20 000 USD – najwyższej ceny w historii, dopóki obecna hossa Bitcoina nie zaćmiła tego osiągnięcia. W 2017 roku popyt na przetwarzanie transakcji był tak wysoki, że średnia opłata transakcyjna osiągnęła ATH na poziomie 54,90 USD.

bitcoin w afryce - nigeria pracuje nad regulacjami rynkureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.