Pompa na XRP od użytkowników Reddita | Wiadomości | CrypS.

Pompa na XRP od użytkowników Reddita

Konrad Juszczyk
xrp wzrost ceny

XRP plasuje się w 3 najcenniejszych kryptowalutach po niedawnym wzroście prowadzonym przez handlowców detalicznych. Tylko dziś kryptowaluta wzrosła o ponad 70%.

Pompa na XRP

Kryptowaluta od Ripple, mimo sporów z SEC, podskoczyła z około 0,3 USD (30 styczeń) do maksymalnego poziomu 0,75 USD (1 luty). Ten 3-krotny wzrost był spowodowany pompą od handlowców detalicznych. Dziś kryptowaluta zaliczyła ponad 70% wzrostu. Grupy na Reddicie jak WallStreetBets i SatoshiStreetBets, postanowiły masowo zainwestować w XRP. Obecnie cena tej kryptowaluty wynosi około 0,5 USD.

wzrost XRP przez użytkowników Reddita
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XRPUSD/

Podobny trend zaobserwowano w przypadku cen $AMC, $GME lub kryptowaluty DOGE, kiedy r/WallStreetBets i r/SatoshiStreetbets zaczęły publikować informacje o masowej pompie. Doge podskoczył wtedy prawie o 800% w mniej niż 24 godziny i wszedł na chwilę do 10 najlepszych kryptowalut.

Bitwa między handlowcami detalicznymi a elitami finansowymi będzie nadal trwała i wraz z upływem czasu coraz więcej shortowanych akcji, będzie na celu traderów oraz niektóre kryptowaluty. W zeszłym tygodniu gwiazdą zdecydowanie został DOGE, teraz jest nią XRP, a co będzie za tydzień lub miesiąc, określą już redditorzy. Manipulacje rynkowe są często spotykane, jednak tak głośnej akcji, w której miliony zwykłych użytkowników bierze udział, jeszcze nie było, dlatego też SEC zwiększył swoją czujność w tym obszarze.

Problemy Ripple

W ciągu ostatnich kilku miesięcy cena XRP mocno spadła z powodu pozwu wniesionego przeciwko Ripple przez amerykańską Komisję Giełd Papierów Wartościowych (SEC). Organ nadzorczy twierdzi, że firma prowadzi nielegalną ofertę papierów wartościowych, ponieważ okresowo sprzedaje tokeny XRP ze skarbca.

Firma Ripple złożyła niedawno wniosek w celu uzyskania dokumentów dotyczących współzałożycieli Ethereum. Chcą oni wiedzieć, dlaczego Ethereum (ETH) nie jest uważane za zabezpieczenie jak XRP.

xrp wzrost ceny
reklama
reklama