pNetwork ofiarą hacku. Napastnik wyprowadził 277 BTC | Wiadomości | CrypS.

pNetwork ofiarą hacku. Napastnik wyprowadził 277 BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
pnetwork hack

Międzyłańcuchowy protokół DeFi pNetwork padł ofiarą hakerów. Nieznany sprawca wykorzystał błąd w kodzie, dzięki czemu udało mu się wyprowadzić 277 BTC.

Jak ogłosił zespół stojący za projektem, haker “był w stanie wykorzystać błąd w bazie kodowej i zaatakować pBTC na Binance Smart Chain (BSC)”.

Ostatecznie udało mu się przejąć 277 bitcoinów, z których większość była zabezpieczeniem. Nawet przy dzisiejszych cenach, gdy kryptowaluta w ciągu 24 godzin spadła o 4000 dolarów, ta pokaźna ilość jest warta aż 12 milionów dolarów.

Projekt poinformował później, że zidentyfikował błąd, zaproponował poprawkę i czeka, aż “wszyscy ją przejrzą”. pNetwork zapewnił również, że wszystkie inne mosty w jego sieci nie zostały naruszone, a pozostałe środki są bezpieczne.

Zespół wystosował również wiadomość do hakerów, w której zaoferował nagrodę w wysokości 1,5 miliona dolarów, jeśli zwrócą oni cały łup.

Choć pNetwork przyznał, że szanse na taki scenariusz są niewielkie, nie byłby to precedens. Taka sytuacja miała miejsce podczas hacku Poly Network. Haker najpierw wyprowadził z projektu ponad 600 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Ostatecznie jednak zwrócił wszystkie środki, a nawet odmówił przyjęcia oferowanego bounty.

Natywna kryptowaluta pNetwork – PNT – w skali 24-godzinnej zanurkowała o 20% i obecnie handluje poniżej 1 USD.

pnetwork hack

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.