Haker PolyNetwork zwrócił wszystkie środki na Ethereum i odmówił nagrody bug bounty | Wiadomości | CrypS.

Haker PolyNetwork zwrócił wszystkie środki na Ethereum i odmówił nagrody bug bounty

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
creepy hacker - mask - blue face

Po kradzieży ponad 600 milionów dolarów w różnych kryptowalutach, anonimowy haker PolyNetwork z powodzeniem przekazał z powrotem większość środków. Odrzucił również ofertę nagrody bug bounty w wysokości 500 000 USD i przedstawił plany zwrotu wszystkich funduszy.

Niedawno informowaliśmy o rekordowym włamaniu DeFi do PolyNetwork Anonimowy sprawca ukradł ponad 600 milionów dolarów w różnych cyfrowych aktywach. Podczas gdy kradzież pieniędzy z projektu DeFi nie jest niczym nowym w branży, to co wydarzyło się później można sklasyfikować jako co najmniej zaskakujące.

Napastnik początkowo rozważał pomysł stworzenia nowego tokena i pozwolenia DAO na określenie, co powinien zrobić z funduszami. Ostatecznie jednak zdecydował się na inny krok, oświadczając, że jest “gotowy zwrócić fundusze!“.

I rzeczywiście zaczął to robić. PolyNetwork publikował częste aktualizacje informujące o wracających środkach. Zespół nazwał nawet hakera “Mr. White Hat”.

Najnowszy post na Twitterze z protokołu DeFi mówi, że “wszystkie pozostałe aktywa użytkowników na Ethereum (z wyjątkiem zamrożonych USDT) zostały przeniesione do portfela multi-sig kontrolowanego przez pana White Hat i zespół PolyNetwork.”

The PolyNetwork przypomniał również, że “proces spłat nie został jeszcze zakończony” i wezwał ludzi do powstrzymania się od “bezpodstawnych zarzutów i spekulacji”, które mogłyby zaszkodzić temu procesowi.

Dodatkowo, organizacja zaoferowała hakerowi nagrodę bug bounty w wysokości 500 000 dolarów, po tym jak odda on wszystkie środki. W osadzonej wiadomości zespół napisał:

Zapewniamy cię, że nie poniesiesz odpowiedzialności za ten incydent.

Atakujący odpowiedział odrzucając ofertę. Zamiast tego postanowił “odesłać wszystkie ich pieniądze z powrotem”.

creepy hacker - mask - blue facereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.