Haker PolyNetwork zwrócił wszystkie środki na Ethereum i odmówił nagrody bug bounty | Wiadomości | CrypS.

Haker PolyNetwork zwrócił wszystkie środki na Ethereum i odmówił nagrody bug bounty

Zerelik Maciej
creepy hacker - mask - blue face

Po kradzieży ponad 600 milionów dolarów w różnych kryptowalutach, anonimowy haker PolyNetwork z powodzeniem przekazał z powrotem większość środków. Odrzucił również ofertę nagrody bug bounty w wysokości 500 000 USD i przedstawił plany zwrotu wszystkich funduszy.

Niedawno informowaliśmy o rekordowym włamaniu DeFi do PolyNetwork Anonimowy sprawca ukradł ponad 600 milionów dolarów w różnych cyfrowych aktywach. Podczas gdy kradzież pieniędzy z projektu DeFi nie jest niczym nowym w branży, to co wydarzyło się później można sklasyfikować jako co najmniej zaskakujące.

Napastnik początkowo rozważał pomysł stworzenia nowego tokena i pozwolenia DAO na określenie, co powinien zrobić z funduszami. Ostatecznie jednak zdecydował się na inny krok, oświadczając, że jest „gotowy zwrócić fundusze!„.

I rzeczywiście zaczął to robić. PolyNetwork publikował częste aktualizacje informujące o wracających środkach. Zespół nazwał nawet hakera „Mr. White Hat”.

Najnowszy post na Twitterze z protokołu DeFi mówi, że „wszystkie pozostałe aktywa użytkowników na Ethereum (z wyjątkiem zamrożonych USDT) zostały przeniesione do portfela multi-sig kontrolowanego przez pana White Hat i zespół PolyNetwork.”

The PolyNetwork przypomniał również, że „proces spłat nie został jeszcze zakończony” i wezwał ludzi do powstrzymania się od „bezpodstawnych zarzutów i spekulacji”, które mogłyby zaszkodzić temu procesowi.

Dodatkowo, organizacja zaoferowała hakerowi nagrodę bug bounty w wysokości 500 000 dolarów, po tym jak odda on wszystkie środki. W osadzonej wiadomości zespół napisał:

Zapewniamy cię, że nie poniesiesz odpowiedzialności za ten incydent.

Atakujący odpowiedział odrzucając ofertę. Zamiast tego postanowił „odesłać wszystkie ich pieniądze z powrotem”.

creepy hacker - mask - blue face
reklama
reklama