Parlament Europejski odracza głosowanie nad projektem ustawy MiCA
Parlament Europejski przełożył ostateczne głosowanie nad projektem ustawy o regulacji kryptowalut MiCA na 2023 rok. Taką informację podał serwis The Block.
10 października członkowie Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego poparli dokument większością głosów. Ostatecznego zatwierdzenia oczekiwano na sesji plenarnej w listopadzie.
Rzecznik parlamentu sprecyzował, że projekt ustawy musi zostać przetłumaczony na 24 oficjalne języki UE. Według niego tekst jest techniczny i długi, więc głosowanie nad nim odbędzie się dopiero w lutym przyszłego roku.
Dokument zostanie opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zanim wejdzie w życie od 2024 roku.
Czym jest MiCA?
5 października członkowie Rady UE podpisali się pod tekstem projektu ustawy o regulacji aktywów cyfrowych bez dalszych dyskusji. MiCA zawiera zasady, które mają zastosowanie do emitentów niezabezpieczonych kryptowalut, emitentów stablecoinów, platform handlowych i depozytowych.
Dostawcy kryptowalut będą musieli przestrzegać ścisłych wymogów mających na celu ochronę konsumentów, natomiast platformy handlowe będą zobowiązane do przedstawienia białej księgi.
Dla przypomnienia, na początku lipca Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej uzgodniły wstępną wersję MiCA. Projekt ustawy nie dotyczył NFT, ale w późniejszym terminie mogą zostać wprowadzone odpowiednie przepisy dot. również tej kwestii.
We wrześniu wyszło na jaw, że przedstawiciele Niemiec, Włoch i Holandii nalegali na utrzymanie zapisu dotyczącego limitu 200 mln euro dziennie dla transakcji stablecoinów z zabezpieczeniem innym niż euro.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.