Parlament Europejski odracza głosowanie nad projektem ustawy MiCA | Wiadomości | CrypS.

Parlament Europejski odracza głosowanie nad projektem ustawy MiCA

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Unia Europejska rozważa regulacje kryptowalut w kwestii kryzysu energetycznego

Parlament Europejski przełożył ostateczne głosowanie nad projektem ustawy o regulacji kryptowalut MiCA na 2023 rok. Taką informację podał serwis The Block.


10 października członkowie Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego poparli dokument większością głosów. Ostatecznego zatwierdzenia oczekiwano na sesji plenarnej w listopadzie.

Rzecznik parlamentu sprecyzował, że projekt ustawy musi zostać przetłumaczony na 24 oficjalne języki UE. Według niego tekst jest techniczny i długi, więc głosowanie nad nim odbędzie się dopiero w lutym przyszłego roku.

Dokument zostanie opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zanim wejdzie w życie od 2024 roku.

Czym jest MiCA?

5 października członkowie Rady UE podpisali się pod tekstem projektu ustawy o regulacji aktywów cyfrowych bez dalszych dyskusji. MiCA zawiera zasady, które mają zastosowanie do emitentów niezabezpieczonych kryptowalut, emitentów stablecoinów, platform handlowych i depozytowych.

Dostawcy kryptowalut będą musieli przestrzegać ścisłych wymogów mających na celu ochronę konsumentów, natomiast platformy handlowe będą zobowiązane do przedstawienia białej księgi.

Dla przypomnienia, na początku lipca Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej uzgodniły wstępną wersję MiCA. Projekt ustawy nie dotyczył NFT, ale w późniejszym terminie mogą zostać wprowadzone odpowiednie przepisy dot. również tej kwestii.

We wrześniu wyszło na jaw, że przedstawiciele Niemiec, Włoch i Holandii nalegali na utrzymanie zapisu dotyczącego limitu 200 mln euro dziennie dla transakcji stablecoinów z zabezpieczeniem innym niż euro.

Unia Europejska rozważa regulacje kryptowalut w kwestii kryzysu energetycznegoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.