Tekst rozporządzenia MiCA będzie gotowy do 6 tygodni | Wiadomości | CrypS.

Tekst rozporządzenia MiCA będzie gotowy do 6 tygodni

Anna Sutowicz
Ostrzejsze regulacje dotyczące firm kryptowalutowych we Francji

Tekst przełomowego rozporządzenia Unii Europejskiej w sprawie rynku aktywów kryptograficznych Markets in Crypto Asset (MiCA) może być gotowy nawet w ciągu 4-6 tygodni. 


Wciąż trwają prace techniczne nad rozporządzeniem Markets in Crypto Asset (MiCA), które zacznie obowiązywać dopiero 18 miesięcy po opublikowaniu w oficjalnym dzienniku Unii Europejskiej. Ma być aktem prawnym na długo definiującym warunki prowadzenia działalności w zakresie kryptoaktywów.

Treść MiCA już za 4 tygodnie?

Z powodu braku ostatecznego tekstu prawnego branża kryptowalut nadal pozostaje w niepewności, co do poszczególnych regulacji. Jednak okazuje się, że tekst MiCA może być gotowy już za cztery tygodnie. Niemiecki ustawodawca Stefan Berger (@DrStefanBerger), który zajmuje się regulacjami MiCA powiedział wczoraj:

Za cztery do sześciu tygodni tekst będzie gotowy. Wszyscy nad tym pracujemy, osiem godzin dziennie, jest w trakcie… ale myślę, że za sześć tygodni powinniśmy mieć coś gotowego do zaprezentowania.

Powstała wątpliwość, jak dokładnie niewymienne tokeny (NFT) będą traktowane wedle prawa. Branża obawia się, że przedwczesne regulacje mogą udusić rodzący się i rozwijający się sektor, jeżeli prawo będzie wymagało od wyspecjalizowanych platform NFT, ubiegania się o zezwolenie. Berger powiedział jednak:

Zdecydowaliśmy się wyłączyć NFT z prawa, chyba, że przypominają one konwencjonalne aktywa finansowe.

Jego uwagi pozostają w kontraście z wypowiedziami urzędników Komisji Europejskiej – którzy sugerowali, że ostateczne wyłączenie jest wąskie, co oznacza, że ​​w praktyce nadal większość transakcji NFT będzie podlegać prawu.

Cele MiCA

Rozporządzenie MiCA ma być odpowiedzią na potrzebę wykorzystania potencjału kryptoaktywów na rynku wewnętrznym usług finansowych. Ma stworzyć parametry, wedle których każdy z krajów członkowskich Unii Europejskiej będzie regulował kryptowaluty. Oczekuje się, że stworzy wspólny system licencjonowania, ułatwiając firmom funkcjonującym w jednym kraju członkowskim działalność również w innych krajach, a także określi zasady dotyczące takich kwestii, jak emisja stablecoinów.

Uczestnicy rynku kryptowalut czekają na dokładną odpowiedź.

Ostrzejsze regulacje dotyczące firm kryptowalutowych we Francji



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.