Filipińskie SEC ostrzega przed Mining City | Ostrzeżenie | CrypS.

Filipińskie SEC ostrzega przed Mining City

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała ostrzeżenie przed Mining City. Zdaniem regulatora podmiot prowadzi niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych i może być piramidą finansową. 

Mining City to to projekt kierowany przez Polaka Grzegorza Rogowskiego. Przedsięwzięcie, podejrzewane o bycie piramidą finansową, jest powiązane z warszawską spółką MineBest. Temat obu spółek oraz związanej z nimi kryptowaluty Bitcoin Vault (BTCV) przedstawialiśmy dokładnie w tekście: Mining City, BTCV i MineBest – polski Bitmain czy BitClub?

Pytania dotyczące projektu, które przesłaliśmy końcem lipca, do twórcy BTCV i prezesa firmy MineBest – Eyala Avramovitch’a, wciąż nie doczekały się odpowiedzi.

Zarzuty regulatora z Filipin

Zdaniem filipińskiego SEC:

Mining City wykazuje wyraźne cechy możliwego schematu Ponziego (piramidy finansowej – przyp. red.), w którym pieniądze od nowych inwestorów są wykorzystywane do wypłacania „fałszywych zysków” poprzednim inwestorom i mają na celu głównie faworyzowanie najlepszych rekruterów.

Ponadto lokalny nadzór finansowy stwierdza, że Mining City nie jest przez niego licencjonowane i w związku z tym nie ma prawa prowadzić swojej działalności na terenie kraju. Zdaniem SEC schemat biznesowy spółki podlega przepisom dotyczącym sprzedaży papierów wartościowych. Filipińska komisja ostrzega obywateli, aby nie inwestowali swoich środków w produkty oferowane przez Mining City lub przerwali inwestowanie w nie.

Ostrzeżenie opublikowane 10 września obejmuje Mining City, jego prezesa – Grega (Grzegorza) Rogowskiego oraz lokalne, filipińskie struktury projektu. Wśród nich pojawia się szef regionu – Anthony Aguilar, facebookowy profil organizacji – Mining City Philippines oraz jego administrator Jhon Rey Gray.

Dalsze promowanie oraz sprzedaż produktów Mining City na Filipinach może wiązać się z grzywną w wysokości 5 mln filipińskich peso (około 385 tys. złotych) lub karą do 21 lat pozbawienia wolności.

Oficjalne ostrzeżenie filipińskiego SEC. 

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.