Najstarszy bank w USA inwestuje w bitcoina! | Wiadomości | CrypS.

Najstarszy bank w USA inwestuje w bitcoina!

Karolina Zawodnik
bitcoin

Jeden z największych i najstarszych banków w Stanach Zjednoczonych – Bank of New York Mellon Corporation (BNY Mellon) – ujawnił swoje inwestycje w ETF-y spot na BTC. Zgodnie z najnowszymi dokumentami wybrał on fundusze od BlackRock i Grayscale.


  • BNY Mellon kupił fundusze ETF spot na BTC o wartości 1,2 mln dol.,
  • Wspomniany amerykański bank nabył udziały w ETF-ach spot od BlackRock i Grayscale. 

BNY Mellon inwestuje w BTC

Jeden z największych banków ze Stanów Zjednoczonych zdobył pośrednią ekspozycję na cenę bitcoina. Zrobił to poprzez inwestycje w ETF-y spot na BTC od dwóch gigantów – BlackRock i Grayscale

Współzałożyciel i dyrektor generalny Apollo – Julian Fahrer – wskazał na znaczenie tego posunięcia za pośrednictwem platformy X. Zgodnie ze zgłoszeniem SEC szczegóły inwestycji obejmują drobne, ale symboliczne zakupy. 

Zaangażowanie BNY Mellon w spółkę Grayscale obejmowało zakup 3 akcji Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) za 166 dolarów i kolejnych 7 105 akcji za 448 823 dolarów. W przypadku funduszu iShares Bitcoin Trust (IBIT) należącego do BlackRock, bank ten dokonał początkowych minimalnych zakupów, nabywając jedną akcję za 50 dolarów, następnie 17 123 akcje za 629 968 dolarów i 2 794 akcje o wartości 113 073 dolarów.

Najnowszy ruch ze strony  BNY Mellon związany z inwestycją w bitcoinowe fundusze wskazuje na szerszy trend związany z wchodzeniem instytucji z sektora tradycyjnych finansów na rynek kryptowalut. Należy przypomnieć, że w październiku 2022 r. wspomniany bank rozszerzył swoje portfolio usług o przechowywania wirtualnych walut dla wybranych klientów instytucjonalnych.

ETF-y spot na BTC zyskują na popularności

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami kilka dużych firm z Wall Street oraz banków zwróciło się już w stronę uruchomionych w tym roku amerykańskich ETF-ów spot na BTC. Popularny analityk kryptowalut znany na platformie X, jako MacroScope podkreślił różnorodność i konsekwencje tych zgłoszeń. 

Wspomniany ekspert zauważył, że wiele instytucji zgłaszających posiadanie funduszy ETF spot na BTC znajduje się na Środkowym Zachodzie/Środkowej Ameryce, gdzie generalnie panuje bardziej konserwatywne nastawienie. Ekspozycja na bitcoina poprzez takie fundusze może wskazywać na długoterminowe obawy dotyczące inflacji i zadłużenia w Stanach Zjednoczonych.

Wskazując na konkretne przykłady ze zgłoszeń, MacroScope wspomniał Fieldera Capital (firmę zajmującą się doradztwem finansowym z Tennessee) która zgłosiła posiadanie 377 524 akcji funduszu Bitwise Bitcoin ETF (BITB) o wartości 14,6 mln dolarów. To samo przedsiębiorstwo posiada również 130 756 akcji GBTC o wartości 8,2 mln dolarów.

Zgodnie z sugestiami ze strony ekspertów duże i rosnące zainteresowanie ETF-ami spot na BTC wśród regionalnych zarządzających majątkiem, może być głównie napędzane obawami makroekonomicznymi i strategią zabezpieczenia przed inflacją.

bitcoin



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.