Miliarder z Meksyku zainwestował 10% swoich aktywów w BTC | Wiadomości | CrypS.

Miliarder z Meksyku zainwestował 10% swoich aktywów w BTC

Konrad Juszczyk
Meksykański miliarder inwestuje 10% aktywów w BTC

Ricardo Salinas Pliego założyciel Grupo Salinas zainwestował 10% swoich zasobów w bitcoiny. Miliarder jest na 2 miejscu w rankingu Forbes w Meksyku. Jego majątek szacuje się na 11,7 miliarda dolarów.

Pliego urodził się w 1955 roku w Meksyku i jest założycielem oraz prezesem Grupo Salinas, która jest właścicielem firm z branży mediów, telekomunikacji, finansów i handlu detalicznego. Ricardo jest także prezesem TV Azteca, jednego z największych hiszpańskich programów na świecie i drugiej co do wielkości firmy medialnej w Meksyku.

Drugi najbogatszy człowiek w Meksyku ujawnił, że 10% jego płynnego portfela jest zainwestowane w Bitcoin (BTC). Miliarder udostępnił film nagrany w kraju łacińskim, na którym banki wyrzucają worki na śmieci wypełnione papierowymi pieniędzmi do śmietnika. Zapewnił on, że „papierowe pieniądze są nic niewarte”, dodając „dlatego dobrze jest zdywersyfikować nasz portfel inwestycyjny”.

Na filmie prawdopodobnie zostały wyrzucone torby z wenezuelskimi boliwarami wydane w 2016 i 2017 roku. Było to jeszcze przed zmianą krajowej waluty w 2018 roku spowodowanej nasilającym się kryzysem inflacyjnym.

Pliego zamieścił na Twitterze również książkę dla zainteresowanych inwestycją w BTC. W tweecie stwierdził, że „Bitcoin chroni obywatela przed wywłaszczeniem przez rząd”, co mogłoby być jednym z powodów, dla których zainwestował w największą zdecentralizowaną walutę cyfrową.

Meksykański miliarder inwestuje 10% aktywów w BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.