Mastercard przejmuje firmę analityczną CipherTrace | Wiadomości | CrypS.

Mastercard przejmuje firmę analityczną CipherTrace

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowaluty

Mastercard przejął firmę analityczną CipherTrace, aby wykrywać oszustwa, rozszerzyć swoją strategię kryptowalutową i napędzać innowacje.

Mastercard kupuje Ciphertrace

Mastercard, jedna z największych na świecie firm płatniczych, ogłosiła nową kryptowalutą akwizycję. Spółka nabyła firmę analityczną CipherTrace, jednak póki co nie ujawniono warunków transakcji. Jak twierdzi Mastercard, wykorzysta możliwości analityczne CipherTrace w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wykrywania oszustw w zakresie kryptowalut.

CipherTrace jest uważany za jedną z najlepszych firm analitycznych on-chain, której klientami są różne organy regulacyjne. Wcześniej, współpracowała ona z bankami, giełdami kryptowalut, regulatorami rządowymi i organami ścigania na całym świecie. Komentując przejęcie, prezes działu Cyber & Intelligence w Mastercard – Ajay Bhalla, powiedział:

Wraz z szybkim rozwojem ekosystemu aktywów cyfrowych pojawia się potrzeba zapewnienia, że jest on zaufany i bezpieczny. Naszym celem jest wykorzystanie komplementarnych możliwości Mastercard i CipherTrace, aby to właśnie osiągnąć.

Mastercard próbuje konkurować z Visa

Według informacji prasowej, nabycie CipherTrace umożliwi firmie płatniczej połączenie danych, które zgromadziła w sektorze płatności z szybko rozwijającą się branżą kryptowalut. Wszystko to doprowadzi do tego, że Mastercard będzie mógł lepiej dostosowywać się do globalnych regulacji.

Analityka CipherTrace pomoże również w tworzeniu krypto innowacji z jej partnerami. Mastercard obecnie buduje strategię kryptowalutową, aby móc konkurować ze swoim największym rywalem, Visą. Visa z impetem zanurkowała w branży. Wraz ze swoimi partnerami wydaje krypto karty, pozwala rozliczać transakcje w stablecoinach, a nawet ostatnio kupiła swoje pierwsze NFT.

Mastercard jednak nie spoczywa na laurach i nadrabia zaległości. W ostatnim czasie firma dokonała kilku inwestycji związanych z kryptowalutami. Należą do nich m.in. współprace w zakresie krypto kart z Uphold, Gemini i BitPay oraz wprowadzenie bezpośredniego wsparcia płatności w USDC.

mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.