Gemini uruchomi premiowy cashback BTC na karcie kredytowej Mastercard | Wiadomości | CrypS.

Gemini uruchomi premiowy cashback BTC na karcie kredytowej Mastercard

Mariusz Przepiórka
Gemini uruchomi premiowy cashback BTC na karcie kredytowej Mastercard

Nowojorska giełda kryptowalutowa Gemini poinformowała o zbliżającej się premierze karty kredytowej, która pozwoli posiadaczom walut cyfrowych płacić kryptowalutami i otrzymywać nagrody cashback w postaci BTC lub dowolnej innej kryptowalucie dostępnej na platformie Gemini.

Karta kredytowa zostanie wydana we współpracy z Mastercard i będzie obsługiwana przez instytucję bankowości internetowej WebBank. Oczekuje się, że karta zostanie wydana latem tego roku, a według informacji prasowych firmy, już ponad 140 000 klientów zgłosiło chęć jej posiadania.

karta kredytowa mastercard - gemini

Gemini dołącza w ten sposób do głównych giełd kryptowalutowych, takich jak Binance i Coinbase, ponieważ posiadacze kryptowalut szukają sposobu na wykorzystanie swoich monet w codziennym życiu. Karta Gemini ma oferować użytkownikom 3% cashback za płatności w restauracjach, 2% za zakupy spożywcze i 1% za inne zakupy. Nagrody mają być wypłacane w czasie rzeczywistym, w momencie dokonywania transakcji.

Obie strony zadowolone ze współpracy

Prezes północnoamerykańskich operacji Mastercard Linda Kirkpatrick powiedziała, że jej firma cieszy się, że może zapewnić klientom więcej możliwości wyboru i umożliwić płatności kryptowalutowe. Zdaniem Kirkpatrick, współpraca z Gemini łączy potrzeby konsumentów z aktywami nowej generacji i dostarcza przełomowe doświadczenia, które na nowo definiują przyszłość nagród i korzyści płynących z użytkowania kart. Współzałożyciel giełdy Gemini Tyler Winklevoss powiedział, że kryptowalutowe karty kredytowe to dobry sposób, aby dać użytkownikom możliwość wejścia do przestrzeni kryptowalutowej bez konieczności zmiany ich dotychczasowych nawyków.

Ponieważ coraz więcej konsumentów chce wejść do ekosystemu kryptowalut, karta kredytowa Gemini daje im łatwy punkt wejścia i łatwy sposób na zarabianie kryptowalut w formie nagród bez zmiany codziennych nawyków – powiedział Winklevoss.

Podkreślił również, że Mastercard nieustannie ewoluuje i wychodzi naprzeciw zarówno branżowym, jak i konsumenckim wymaganiom, a także angażuje się w przestrzeń kryptowalutową. Wyraził radość ze współpracy z operatorem płatności przy pierwszej karcie kryptowalutowej Gemini.

Gemini uruchomi premiowy cashback BTC na karcie kredytowej Mastercardreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.