Mastercard zamierza obsługiwać płatności kryptowalutowe w 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Mastercard zamierza obsługiwać płatności kryptowalutowe w 2021 roku

Mariusz Przepiórka
mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowaluty

Amerykański operator płatności Mastercard ogłosił, że zamierza jeszcze w tym roku rozpocząć obsługę niektórych aktywów kryptowalutowych. Firma zauważyła też, że cyfrowe waluty stają się coraz ważniejszym elementem finansowego świata.

Zgodnie z oficjalną informacją opublikowaną przez Raja Dhamodharana z Mastercard, przed wyborem obsługiwanych kryptowalut spółka chce skoncentrować się na ochronie klientów i zgodności z przepisami. Dostawca usług finansowych wspomniał również, że nie wszystkie kryptowaluty będą obsługiwane w jego sieci. Mastercard ma za sobą już podejście do kryptowalut, kiedy to w ubiegłym roku współpracował z Wirex i BitPay nad stworzeniem kart kryptowalutowych.

W oficjalnym komunikacie Mastercard informuje m.in.:

„Aby mieć pełną jasność, nie wszystkie obecne kryptowaluty będą obsługiwane w naszej sieci. Stablecoiny są bardziej regulowane i wiarygodne niż w przeszłości, jednak wiele z setek cyfrowych walut będących w obiegu nadal musi zwiększyć poziom bezpieczeństwa, bez którego nie spełnią one naszych wymagań. Spodziewamy się, że konsumenci i cały ekosystem zaczną gromadzić się wokół kryptowalut, które oferują niezawodność i bezpieczeństwo. I właśnie takie stablecoiny będziemy chcieli wprowadzić do naszej sieci.”

Współpraca z bankami centralnymi w zakresie CBDC

Mastercard wspomniał, że będzie koncentrować się przede wszystkim na ochronie konsumentów. Ponadto firma koncentruje się na surowych wymaganiach KYC w zakresie kryptowalut oraz na bezpieczeństwie konsumentów. Zdaniem firmy, konieczne będą ścisłe protokoły zgodności, w tym Know Your Customer, wymóg mający na celu wyeliminowanie nielegalnej działalności i oszustw w sieciach płatniczych. Ponadto, cyfrowe aktywa muszą być zgodne z lokalnymi przepisami i regulacjami w regionach, w których będą używane.

Mastercard posiada obecnie 89 patentów blockchain, a 285 wniosków oczekuje na zatwierdzenie na całym świecie. Ponadto firma współpracuje z kilkoma bankami centralnymi, które analizują plany wprowadzenia nowych walut cyfrowych (CBDC).

mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowalutyreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.