Mastercard zamierza obsługiwać płatności kryptowalutowe w 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Mastercard zamierza obsługiwać płatności kryptowalutowe w 2021 roku

Mariusz Przepiórka
mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowaluty

Amerykański operator płatności Mastercard ogłosił, że zamierza jeszcze w tym roku rozpocząć obsługę niektórych aktywów kryptowalutowych. Firma zauważyła też, że cyfrowe waluty stają się coraz ważniejszym elementem finansowego świata.

Zgodnie z oficjalną informacją opublikowaną przez Raja Dhamodharana z Mastercard, przed wyborem obsługiwanych kryptowalut spółka chce skoncentrować się na ochronie klientów i zgodności z przepisami. Dostawca usług finansowych wspomniał również, że nie wszystkie kryptowaluty będą obsługiwane w jego sieci. Mastercard ma za sobą już podejście do kryptowalut, kiedy to w ubiegłym roku współpracował z Wirex i BitPay nad stworzeniem kart kryptowalutowych.

W oficjalnym komunikacie Mastercard informuje m.in.:

„Aby mieć pełną jasność, nie wszystkie obecne kryptowaluty będą obsługiwane w naszej sieci. Stablecoiny są bardziej regulowane i wiarygodne niż w przeszłości, jednak wiele z setek cyfrowych walut będących w obiegu nadal musi zwiększyć poziom bezpieczeństwa, bez którego nie spełnią one naszych wymagań. Spodziewamy się, że konsumenci i cały ekosystem zaczną gromadzić się wokół kryptowalut, które oferują niezawodność i bezpieczeństwo. I właśnie takie stablecoiny będziemy chcieli wprowadzić do naszej sieci.”

Współpraca z bankami centralnymi w zakresie CBDC

Mastercard wspomniał, że będzie koncentrować się przede wszystkim na ochronie konsumentów. Ponadto firma koncentruje się na surowych wymaganiach KYC w zakresie kryptowalut oraz na bezpieczeństwie konsumentów. Zdaniem firmy, konieczne będą ścisłe protokoły zgodności, w tym Know Your Customer, wymóg mający na celu wyeliminowanie nielegalnej działalności i oszustw w sieciach płatniczych. Ponadto, cyfrowe aktywa muszą być zgodne z lokalnymi przepisami i regulacjami w regionach, w których będą używane.

Mastercard posiada obecnie 89 patentów blockchain, a 285 wniosków oczekuje na zatwierdzenie na całym świecie. Ponadto firma współpracuje z kilkoma bankami centralnymi, które analizują plany wprowadzenia nowych walut cyfrowych (CBDC).

mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowaluty
reklama
reklama