Visa ujawnia swoje plany dot. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Visa ujawnia swoje plany dot. kryptowalut

Zerelik Maciej
visa mastercard

Dyrektor generalny Visa, Al Kelly, powiedział, że gigant płatności planuje umożliwić kupowanie i wydawanie kryptowalut w swojej sieci.

Podczas podcastu Fortune’s Leadership Next Kelly stwierdził, że jego firma ma dwie strategie związane z Bitcoinem. Po pierwsze, planuje umożliwić zakup Bitcoinów bezpośrednio w swojej sieci. Oznacza to, że klienci detaliczni, którzy używają kart firmy, będą mogli kupić najstarszą kryptowalutę.

Po drugie, Visa planuje nawiązać współpracę z bitcoinowymi portfelami. Wszystko po to, aby umożliwić „przeliczanie Bitcoina na walutę fiat” i używanie go w miejscach, gdzie jest akceptowana Visa. Oznacza to, że Bitcoin mógłby zostać przyjęty w 70 milionach placówek, które obsługują karty firmy.

Kelly zwrócił również uwagę, że Visa współpracuje z około 35 różnymi projektami kryptowalutowymi, zwłaszcza z tymi wspieranymi przez waluty fiducjarne. To wszystko mogłoby sugerować, że Visa jest zainteresowana stablecoinami. W rzeczywistości wiadomo już, że spółka prowadzi w tej sprawie rozmowy z Circle USD.

Kelly zaznaczył, że nie wie, czy kryptowaluty ostatecznie odniosą sukces czy porażkę. Powiedział natomiast, że Visa „nie wybiera zwycięzców i przegranych”. Firma zamierza wejść w ten trend na wypadek, gdyby kryptowaluty stały się coraz bardziej popularną metodą płatności.

Mastercard i PayPal mają konkurencyjne plany

Bezpośrednia konkurencja Visy – Mastercard, ogłosił w lutym podobne plany. Firma początkowo będzie wspierać transakcje stablecoinów. Tymczasem PayPal w zeszłym roku wprowadził możliwość zakupu i sprzedaży kryptowalut. Gigant planuje jednak jeszcze bardziej rozszerzyć swoje krypto możliwości. Wysiłki konkurencji mogą stać się katalizatorem dla planów Visy.

Podczas gdy niektórzy postrzegają te wiadomości jako przełomowe dla adopcji, inni widzą je jako podważenie idei Bitcoina. Visa zapewne będzie miała sporą kontrolę nad swoją krypto działalnością. W każdym momencie będzie mogła blokować użytkowników i transakcje. Bitcoin został przecież zaprojektowany tak, aby uciec od tych ograniczeń.

visa mastercard
reklama
reklama