Visa ujawnia swoje plany dot. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Visa ujawnia swoje plany dot. kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
visa mastercard

Dyrektor generalny Visa, Al Kelly, powiedział, że gigant płatności planuje umożliwić kupowanie i wydawanie kryptowalut w swojej sieci.

Podczas podcastu Fortune’s Leadership Next Kelly stwierdził, że jego firma ma dwie strategie związane z Bitcoinem. Po pierwsze, planuje umożliwić zakup Bitcoinów bezpośrednio w swojej sieci. Oznacza to, że klienci detaliczni, którzy używają kart firmy, będą mogli kupić najstarszą kryptowalutę.

Po drugie, Visa planuje nawiązać współpracę z bitcoinowymi portfelami. Wszystko po to, aby umożliwić “przeliczanie Bitcoina na walutę fiat” i używanie go w miejscach, gdzie jest akceptowana Visa. Oznacza to, że Bitcoin mógłby zostać przyjęty w 70 milionach placówek, które obsługują karty firmy.

Kelly zwrócił również uwagę, że Visa współpracuje z około 35 różnymi projektami kryptowalutowymi, zwłaszcza z tymi wspieranymi przez waluty fiducjarne. To wszystko mogłoby sugerować, że Visa jest zainteresowana stablecoinami. W rzeczywistości wiadomo już, że spółka prowadzi w tej sprawie rozmowy z Circle USD.

Kelly zaznaczył, że nie wie, czy kryptowaluty ostatecznie odniosą sukces czy porażkę. Powiedział natomiast, że Visa “nie wybiera zwycięzców i przegranych”. Firma zamierza wejść w ten trend na wypadek, gdyby kryptowaluty stały się coraz bardziej popularną metodą płatności.

Mastercard i PayPal mają konkurencyjne plany

Bezpośrednia konkurencja Visy – Mastercard, ogłosił w lutym podobne plany. Firma początkowo będzie wspierać transakcje stablecoinów. Tymczasem PayPal w zeszłym roku wprowadził możliwość zakupu i sprzedaży kryptowalut. Gigant planuje jednak jeszcze bardziej rozszerzyć swoje krypto możliwości. Wysiłki konkurencji mogą stać się katalizatorem dla planów Visy.

Podczas gdy niektórzy postrzegają te wiadomości jako przełomowe dla adopcji, inni widzą je jako podważenie idei Bitcoina. Visa zapewne będzie miała sporą kontrolę nad swoją krypto działalnością. W każdym momencie będzie mogła blokować użytkowników i transakcje. Bitcoin został przecież zaprojektowany tak, aby uciec od tych ograniczeń.

visa mastercardreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.