Kurs tego tokena wystrzelił po słowach Vitalika Buterina. "To bardzo ważny projekt" | Wiadomości | CrypS.

Kurs tego tokena wystrzelił po słowach Vitalika Buterina. “To bardzo ważny projekt”

Jacek Walewski
Ethereum [ETH]

Cena tokena ENS gwałtownie wzrosła z rocznych minimów. Powód? Pochwała, która padła z ust Vitalika Buterina.


  • Kurs ENS rośnie po tym, jak twórca Ethereum wypowiedział się pozytywnie o tym projekcie.
  • Choć cena tokena wzrosła o ponad 70%, nadal daleko jej do rekordowego poziomu z jesieni 2021 r.

Kurs ENS rośnie

Cena Ethereum Name Service (ENS) wzrosła w parę godzin o ponad 75%. Wszystko stało się 3 stycznia. Do tego skoku wystarczyło parę słów Vitalika Buterina.

Chodzi o to, że w poście z 3 stycznia Buterin pochwalił usługę Ethereum Name Service , która jest powiązana z tokenem ENS. Wskazał, że jest „super ważna”. Dodał, że platforma powinna pozostać dostępna i niedroga dla wszystkich użytkowników sieci Ethereum, szczególnie tych korzystających z L2 (sieci drugiej warstwy).

Buterin uważa, że sieci warstwy 2, takie jak Optimism, Arbitrum i Polygon powinny mieć możliwość rejestrowania adresów ENS, aby zwiększyć łatwość ich użytkowania.

Tak jak wspomnieliśmy, wkrótce po tweecie Buterina cena tokena ENS wzrosła z rocznego minimum wynoszącego 8,50 USD. Kurs tokena wzrósł o ponad 72%, do aż 14,7 USD. Obecnie 1 ENS kosztuje nieco ponad 14 USD.

Dawne ATH

Wszystko to nie zmienia faktu, że jeżeli ktoś zainwestował w ENS 28 listopada 2021 r. nadal jest sporo “w plecy”. Wtedy kurs znalazł się na poziomie aż 74,25 USD. Poziom ten do teraz pozostaje dotychczasowym ATH. Późniejsze spadki wpisały się w ogólny klimat na rynku – bessę, którą dodatkowo napędziły upadki Terry i FTX. ENS ma jednak szanse na odrodzenie w czasie obecnej hossy.

Sama usługa Ethereum Name Service umożliwia użytkownikom kryptowalut zakup nazwy domeny „eth”. Może to zastąpić złożony ciąg liter i cyfr, z których to zazwyczaj składa się adres portfela użytkownika cyfrowych aktywów. W praktyce ułatwia to przesyłanie i otrzymywanie środków pomiędzy stronami w sieci Ethereum. Łatwiej jest po prostu podać taki adres innej osobie, niwelując tym samym ryzyko pomyłki i przesłania środków na inny adres.

Wróćmy jeszcze do pomysłów Vitalika Buterina. We wrześniu 2022 roku zaproponował on wprowadzenie 3% podatku od domen związanych z ENS, nazwanego propozycją podatkową „Harberger”. Twierdził, że zapobiegnie to gromadzeniu domen wśród pierwszych użytkowników chcących maksymalizować zyski, umożliwiając szersze przyjęcie i bardziej zdecentralizowaną własność adresów ENS.




reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.