Kurs Solany wzrośnie do listopada o 167% przez to wydarzenie - wskazuje Ryan McMillin | Wiadomości | CrypS.

Kurs Solany wzrośnie do listopada o 167% przez to wydarzenie – wskazuje Ryan McMillin

Filip Dzięciołowski
Solana

Współzałożyciel i CIO firmy inwestycyjnej Merkle Tree Capital spodziewa się wybicia ceny SOL do poziomu 400 dolarów w ciągu pół roku. Jako czynnik napędzający popyt na przestrzeń blokową w sieci tego tokena wskazuje kolejną falę szału na memecoiny. Chodzi jednak o specjalny rodzaj tego typu aktywów.


  • Ryan McMillin spekuluje, że z racji listopadowych wyborów w USA, memecoiny powiązane z dwoma głównymi kandydatami – Joe Bidenem oraz Donaldem Trumpem – doprowadzą do silnego wzrostu płynności na blockchainie Solany,
  • Przedsiębiorca zauważył jednak, że kolejny etap popularności memicznych kryptowalut będzie trwał do pewnego momentu, a następnie inwestorzy przerzucą się na tokeny z segmentu RWA.

Nadchodzi złota jesień dla Solany?

Ekosystem Solany w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy ponownie znalazł się w centrum uwagi społeczności kryptowalut.

Przede wszystkim ze względu na stopniowy powrót kursu SOL do poziomu powyżej 100 dolarów, który odbił się od dołka poniżej 10 dolarów, do którego kryptowaluta została zepchnięta w następstwie kryptozimy i dobitki w postaci upadku FTX.

Trzeba przyznać, że altcoin ten zaliczył niesamowity comeback po tym, jak jego fundamenty zostały mocno nadszarpnięte w wyniku afery związanej z jego głównym inwestorem, pogłębiającej się bessy oraz licznych przestojów w działaniu swojej sieci.

Blockchain ten stał się również najczęściej wybieraną przestrzenią do wybijania i handlu memecoinami. Zdaniem dyrektora ds. inwestycji w Merkle Tree Capital – Ryana McMillina – jesień okaże się bardzo owocnym czasem w kwestii rozwoju Solany.

Uważa on, że rywalizacja między Donaldem Trumpem a Joe Bidenem o fotel prezydenta USA, która zostanie rozstrzygnięta w listopadowych wyborach, doprowadzi do tego, że powiązane z nimi tokeny – MAGA oraz BODEN – będą zdobywać coraz większe zainteresowanie oraz doprowadzą do silnych wzrostów w kwestii wolumenów handlowych na tym łańcuchu.

W ostatnim czasie sprawy na tle politycznym w USA mają coraz większy wpływ na rynek kryptowalut.

Między innymi ze względu na nadzieje tej branży na powstanie dogodnych regulacji tego sektora w przypadku wygranej Trumpa. Polityk podczas swoich ostatnich wystąpień zaczął głosić probitcoinowe deklaracje, co tylko napędziło wzrost wartości i wolumenu handlowego powiązanego z nim memecoina.

McMillin jednak jest świadomy, że memiczne kryptowaluty to czysta spekulacje i prędzej czy później ich wartość spadnie, gdy inwestorzy zacznę realizować zyski. Jednakże wskazał na inny segment rynku, który będzie kwitł w ekosystemie Solany. A są nim tokenizowane aktywa rzeczywiste.

Chociaż memy mogą być zabawnym i krótkoterminowym narzędziem spekulacyjnym, torują drogę innym, bardziej zrównoważonym przypadkom użycia, takim jak tokenizacja rzeczywistych aktywów

– przekazał.

Kurs SOL

Żeby cena SOL znalazła się na poziomie 400 dolarów, musi wzrosnąć o 167%. W danym momencie jego cena na giełdach wynosi 149 dolarów.

Solana
Wykres cenowy SOL. Źródło: TradingView
Solanareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.