Kurs ETH rośnie po wycofaniu się SEC z konfliktu z ConsenSys | Wiadomości | CrypS.

Kurs ETH rośnie po wycofaniu się SEC z konfliktu z ConsenSys

Kurs ETH znów rośnie. Powód? Firma Consensys poinformowała, że SEC zamyka dochodzenie w sprawie ustalenia tego, czym jest ether.


  • SEC zamyka swoje dochodzenie – nie będzie już badała tego, czy ETH to towar czy papier wartościowy.
  • W odpowiedzi kurs etheru przebił poziom 3500 USD.

Kurs ETH rośnie dzięki SEC

Kurs etheru przebił poziom 3500 USD. Wszystko dzieje się w czasie, gdy Consensys, firma, czyli która stoi za Ethereum, poinformowała, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) kończy dochodzenie w sprawie tego, czy ETH jest papierem wartościowym.

Właściwie powyższe było pewne. Gdyby urzędnicy uważali ether za towar nie mogliby zatwierdzić wniosków dot. powstania ETF-ów ETH. Już właściwie ta decyzja zamknęła sprawę. Teraz jednak postawiono kropkę nad “i”.

Consensys dodało, że decyzja SEC zapadła po wysłaniu przez firmę w dniu 7 czerwca pisma, w którym zwrócono się do agencji o potwierdzenie, że zatwierdzenie funduszu notowanego na giełdzie (ETF) oznaczało zakończenie dochodzenia w sprawie Ethereum 2.0, czyli przejścia platformy na nowy model emisji (miało to spowodować, że ETH stało się papierem wartościowym).

Najpewniej wszystko to zamyka temat kontrowersji dot. ETH. Dodajmy, że te generował tylko obóz SEC. Przewodniczący Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarów – Rostin Behnam – już wcześniej publicznie sklasyfikował ether jako towar.

W odpowiedzi na to wszystko cena etheru wzrosła w ciągu 20 minut od ogłoszenia tej wiadomości do 3541 USD, przekraczając tym samym ważną linię 3500 USD.

Obecnie za 1 ETH płaci się ok. 3560 USD, co oznacza skok o 3% w skali doby.

Źródło: TradingView

Inwestorzy i analitycy wskazują na sukces Ethereum i twórców platformy.

Warto dodać też, że duzi inwestorzy wracają na rynek. Z danych firma Lookonchain wynika, że pewien wieloryb kupił aż 5603 ETH o wartości około 19,6 miliona USD.

Do tego w tle mamy oczekiwanie na start ETF-ów na giełdach. Jak sam przyznał Gary Gensler, szef SEC, “jakoś latem” SEC ma zatwierdzić wnioski S-1, które są przepustką funduszy na parkiet. Analitycy Bloomberga twierdzą, że stanie się to 2 lipca.

Kontrofensywa

Przypomnijmy jeszcze, że firma Consensys złożyła pod koniec kwietnia akt oskarżenia przeciwko SEC. Chodziło o  traktowanie etheru jako papieru wartościowego.

Wtedy była to odpowiedź na zawiadomienie Wells, które z kolei zapowiadało pozew dot. portfela MetaMask. Program ten, za którym stoi Consensys, oferował użytkownikom opcję stakingu ETH.

Wiele wskazuje na to, że cały misterny plan SEC upadł. Z kolei twórcy ETH mogą przejść do kontrofensywy.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.