ETF spot na Ethereum zatwierdzony! Reakcja kursu BTC i ETH zaskakuje | Wiadomości | CrypS.

ETF spot na Ethereum zatwierdzony! Reakcja kursu BTC i ETH zaskakuje

Stało się! ETF-y etheru powstają! SEC wyraziła w nocy zgodę na nie! Tyle że kurs ani nie drgnął. Do tego handel funduszami nie rozpocznie się szybko.


  • ETF-y etheru powstają. Handel nimi będzie jednak możliwy dopiero za jakiś czas,
  • Kurs etheru niemal nie drgnął. Powodem jest pewna dezorientacja rynku.

ETF-y etheru powstają

SEC w nocy powiedział “tak”. Chodziło o ETF-y etheru. Stało się tak mimo tego, że eksperci twierdzili przez ostatnie miesiące, że urzędnicy powiedzą “nie”.

To z dobrych wieści. Zła? Jednostki ETF-ów nie trafią do obrotu jeszcze przez może nawet parę miesięcy.

Galaxy Digital uważa, że ETF-y ETH trafią na giełdy w lipcu albo nawet później – w sierpniu. Powód? Diabeł tkwi w szczegółach, bowiem SEC zatwierdziła druki 19b-4.

To dokumenty, które należy wypełnić, jeżeli chce się mieć swój ETF. To pierwszy etap. Drugi to druki S-1, które umożliwiają wprowadzenie produktu na rynek, czyli na giełdy. Te dokumenty nie zostały jeszcze zatwierdzone przez urzędników.

Kurs etheru nie reaguje

Kurs etheru nie zareagował na “tak” SEC. Obecnie za 1 ETH płaci się 3741 USD, czyli niemal tyle samo co dobę temu. Ale już możemy mówić o wzroście o 27% w ciągu 7 dni.

Ethereum
Wykres cenowy Ethereum na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Sytuacja jest ciekawa, bo nie zaszło ani zjawisko “kupuj plotki, sprzedawaj fakty”. Nie mamy na wykresie spadków. Jednocześnie nie widać wzrostów. Powód? Może właśnie to, że ETF-y powstają, ale nie trafiają od razu do obrotu. Rynek jest zdezorientowany.

Jak na tym tle wypada bitcoin? Za jednego coina płaci się dziś 67 297 USD. Cena spadła o 3% od wczoraj i wzrosła przez tydzień o 2,59%.

Bitcoin
Wykres cenowy Bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Nastroje są dobre. Indeks strachu i chciwości etheru pokazuje chciwość (poziom 74).

Podobnie sytuacja wygląda na poletku bitcoina. Bitcoin Fear and Greed Index znalazł się na poziomie 74, co także oznacza chciwość (Greed) rynku.

Co wydarzy się dalej? ETF-y etheru pojawią się na giełdach na pewno w tym roku. Kurs etheru zacznie wtedy mocno rosnąć. Ethery będą skupować z rynku emitenci, a do tego coiny będą spalane przez mechanizm Proof-of-Stake. W efekcie kurs ETH może wystrzelić w skali o wiele większej niż bitcoina.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.