Wiadomo, kiedy najpóźniej ruszą ETF-y na Ethereum w USA | Wiadomości | CrypS.

Wiadomo, kiedy najpóźniej ruszą ETF-y na Ethereum w USA

Ethereum ETF

Gary Gensler powiedział, kiedy możemy liczyć na start ETF-ów na ETH. Okazuje się, że nie będziemy musieli czekać długo.


  • Gary Gensler przemawiał w Senacie USA,
  • W czasie debaty powiedział, kiedy inwestorzy będą mogli zacząć inwestować w ETF-y na ETH.

ETF-y ETH powstaną za kilka tygodni

Najpierw szybkie wyjaśnienie dziwnej sytuacji. ETF-y ETH formalnie już istnieją. SEC zgodziła się na ich emisję pod koniec maja. Tyle że zatwierdziła tylko wnioski o powstanie funduszy. Kluczowe formularze S-1, które są zgodą na “wpuszczenie” ETF-ów na giełdy, nadal leżą na biurku urzędników. Niestety bez pieczątek i podpisów.

Gary Gensler pojawił się teraz w Senacie. Debatowano na temat przyszłorocznego budżetu USA. W czasie sesji obrad przewodniczący SEC został zapytany o to, kiedy zgodzi się na faktyczną emisję ETF-ów.

Innymi słowy, kiedy zatwierdzone zostaną druki S-1. Urzędnik odparł z lekką nonszalancją, że będzie to miało miejsce “jakoś latem tego roku”. W praktyce oznacza to więc termin maksymalnie do września.

Powyższe byłoby częściowo zgodne z tym, co sugerowali już wcześniej analitycy Bloomberga, twierdząc, że SEC zatwierdzi wnioski najpóźniej 4 lipca.

Gensler zapytany zaś znów, czy ETH jest towarem, nie odpowiedział „tak” ani „nie”. Jednocześnie w czasie tego samego przesłuchania, na pytanie, czy ETH to towar, szef Commodity Futures Trading Commission (CFTC) Rostin Behnam odpowiedział jasno: „tak”.

Jego odpowiednik w SEC wskazał zaś, że wie, że nie wszystkie kryptowaluty to papiery wartościowe. Podkreślił jednak, że część z nich są takowymi.

Problemem jest zaś to, że nie wiadomo, które aktywa podlegają pod jurysdykcję SEC a które CFTC.

Smart money kupują ethery

Obecnie na rynku Ethereum trwa mała wyprzedaż. Sprzedają jednak słabe ręce, a mocni hodlerzy dodają ETH do swoich portfeli.

Tylko 12 czerwca na adresy tych ostatnich trafiło aż 298 000 ETH, czyli równowartość ok. 1,34 miliarda USD. Byliśmy więc bliscy pobicia rekordu z 11 września 2023 roku, kiedy to hodlerzy kupili 317 000 etherów. Działo się to w czasie, gdy kurs zanurkował poniżej 1600 USD.

Obecnie kurs etheru wynosi 3521 dolarów. Oznacza to spadek o 7,65% w ciągu ostatnich 7 dni. Jednakże w skali miesiąca topowy altcoin jest już droższy o 16,63%.

Ethereum cena
Wykres cenowy etheru na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Ethereum ETFreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.