MakerDAO chce zainwestować 500 mln w tradycyjne aktywa o „minimalnym ryzyku” | Wiadomości | CrypS.

MakerDAO chce zainwestować 500 mln w tradycyjne aktywa o „minimalnym ryzyku”

Mariusz Przepiórka
maker dao

MakerDAO głosuje obecnie nad propozycją, która ma pomóc firmie przetrwać bessę na rynku i wykorzystać rezerwy poprzez zainwestowanie 500 mln stablecoinów Dai (DAI) w kombinację amerykańskich papierów skarbowych i obligacji korporacyjnych.

Po przeprowadzeniu ankiety w ramach Signal Request, członkowie zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO) muszą teraz zdecydować, czy uśpione stablecoiny DAI powinny zostać w całości zainwestowane w 100 % krótkoterminowe obligacje skarbowe, czy też w podziale 80% w obligacje skarbowe i 20% w obligacje korporacyjne czy też w innych proporcjach.

MakerDAO jest organem zarządzającym protokołem Maker, który emituje stablecoiny DAI denominowane w USD w zamian za depozyty użytkowników w ETH, wBTC i prawie 30 innych kryptowalutach.

Propozycja ta stanowi ważny krok dla Maker DAO, ponieważ sygnalizuje zamiar wyjścia poza sferę kryptowalut i zarabiania na tradycyjnych „bezpiecznych” inwestycjach finansowych za pomocą swojego stablecoina DAI.

Został tylko dzień na oddanie głosu

MakerDAO umożliwia uczestnikom głosowanie nad propozycjami poprzez zastawianie tokenów MKR. Jak dotąd, opcja podziału Dai pomiędzy papiery skarbowe i obligacje uzyskała 43% poparcia w tokenach MKR. 53% natomiast uzyskała opcja ze 100% kapitału w obligacjach skarbowych. Na razie jednak głos oddało tylko kilkadziesiąt osób, a udział w zarządzaniu w MakerDAO jest obecnie na najniższym poziomie od 2022 roku.

Ankieta kończy się 30 czerwca o godzinie 12:00 EST, co pozostawia pozostałym głosującym niewiele czasu na wybranie strony lub wstrzymanie się od głosu. Po wybraniu opcji, europejski pożyczkodawca hurtowy Monetalis zapewni MakerDAO dostęp do pożądanych przez niego instrumentów finansowych.

Celem firmy jest przejście na niskoemisyjną gospodarkę zasobami, zgodnie z definicją ONZ. Decyzja DAO o zainwestowaniu tak dużej ilości środków opiera się na rekomendacjach kilku członków, którzy uważają, że użycie niewykorzystanych środków może pomóc w zwiększeniu zysków protokołu przy minimalnym ryzyku.

Jeśli jesteś posiadaczem tokenów MKR swój głos możesz oddać tutaj.

maker dao
reklama
reklama