Deweloper ICP pozywa Meta w sprawie logo | Wiadomości | CrypS.

Deweloper ICP pozywa Meta w sprawie logo

Mariusz Przepiórka
dfinity od internet computer icp pozwała meta

Szwajcarska Dfinity Foundation, twórca blockchaina Internet Computer, pozwała firmę Meta o naruszenie znaku towarowego, twierdząc, że zapętlone logo następcy Facebooka zbytnio przypomina symbol nieskończoności Dfinity.


W pozwie złożonym 29 kwietnia Dfinity twierdzi, że Meta i Dfinity starają się przyciągnąć tych samych użytkowników, a mianowicie tych, którzy szukają innowacyjnego i odmiennego doświadczenia, stworzonego przez użytkowników dla użytkowników.

Wejście Facebooka do metawersum, które niesie ze sobą możliwość stosowania NFT i innych elementów Web3, stanowi zagrożenie dla Dfinity, choć marka ta jest prawdopodobnie mniej warta niż przed wprowadzeniem tokena ICP w maju 2021 roku.

Firma Dfinity od 2018 roku pozyskała finansowanie w wysokości 195 mln USD, a jej celem jest stworzenie zdecentralizowanego blockchaina, który zrzuci z piedestału konwencjonalną chmurę obliczeniową, wymagającą scentralizowanych serwerów należących do firm Amazon, Google i im podobnych.

Wartość tokena ICP spadła o 98%

Podobnie jak Ethereum, Internet Computer oferuje inteligentne kontrakty i możliwość tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, które działają w środowisku blockchain. Można tam znaleźć aplikacje i platformy pożyczkowe DeFi, rynki NFT oraz gry blockchain.

Nie udało jej się jednak jeszcze zdobyć popularności. Po debiucie tokena ICP, kapitalizacja rynkowa, która wynosiła nawet 57 mld USD, spadła poniżej poziomu 3 mld USD. Obecnie ICP można kupić za 12,80 USD, co oznacza spadek o 98% w stosunku do rekordowego poziomu w dniu debiutu.

Dfinity nie wiąże nadziei z metawersum

Dfinity, w przeciwieństwie do Meta, nie pokłada nadziei w metawersie, choć posiada kilka aplikacji podmiotów zewnętrznych zaprojektowanych z myślą o metawersum, w tym gry IC Gallery i MetaSports Basketball. W swym pozwie złożonym przeciwko Meta Dfinity zwraca się do sądu o nakazanie firmie Meta zaprzestania używania symbolu nieskończoności. Domaga się również przyznania wszelkich zysków, które wynikają z rzekomego naruszenia znaku towarowego.

dfinity od internet computer icp pozwała metareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.