Nie tylko stablecoin. PayPal ogłasza kolejną opcję związaną z kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Nie tylko stablecoin. PayPal ogłasza kolejną opcję związaną z kryptowalutami

PayPal

Znane amerykańskie przedsiębiorstwo oferujące usługi płatnicze chce uruchomić kryptowalutowy hub dla wybranych użytkowników.


Gigant płatności internetowych uruchomił niedawno własnego stablecoina we współpracy z Paxos Trust Co. Nosi on nazwę PayPal USD (PYUSD). To jednak nie koniec jego przygód z branżą kryptowalut. 

PayPal chce wprowadzić kryptowalutowy hub

Amerykańskie przedsiębiorstwo skoncentrowane na płatnościach internetowych zamierza wprowadzić funkcję, która pozwoli użytkownikom przechowywać bitcoina (BTC) i kryptowaluty oraz wchodzić z nimi w interakcję na ich koncie PayPal. 

Według wstępnego zarysu warunków dla klientów chcących korzystać z nowej usługi kryptowalutowy hub będzie umożliwiał kupno i sprzedaż wirtualnych walut. Co więcej, pozwoli on na płatności za pośrednictwem aplikacji PayPal z wykorzystaniem środków zgromadzonych po sprzedaży wirtualnych walut. 

Nowa funkcja będzie również kluczowa do konwersji między PYUSD a innymi aktywami kryptowalutowymi. 

Z nowej usługi skorzysta limitowana ilość osób

Co ciekawe, kryptowalutowy hub ma nie być dostępny dla wszystkich użytkowników PayPala. Będą z niego mogły skorzystać jedynie niektóre osoby. Początkowo, aby zakwalifikować się do tego grona, użytkownik będzie musiał posiadać osobiste konto na PayPalu. Aplikacja ta będzie wymagała także informacji tj. imię, nazwisko, adres, data urodzenia i numer identyfikacyjny podatnika. 

Po wprowadzeniu nowej funkcji zostanie ona automatycznie połączona z kontem PayPal użytkowników. Ci zaś będą mogli uzyskać do niej dostęp poprzez dane uwierzytelniające. 

Uruchomienie PYUSD wywołało mieszane reakcje. Choć dla niektórych jest to krok zwiększający adopcję wirtualnych walut wśród użytkowników, inni zwracają uwagę na centralizację, która przeczy pierwotnej idei kryptowalut. Dla przykładu kilku audytorów inteligentnych kontraktów zauważyło, iż inteligentny kontrakt dla PYUSD zawiera funkcje “zamrożenia funduszy” i “wyczyszczenia funduszy”. Te z kolei mogą być przykładami wektorów ataku centralizacji w kontraktach Solidity.

PayPalreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.