Kolejny rug pull w DeFi. Tym razem WhaleFarm i ponad 2 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Kolejny rug pull w DeFi. Tym razem WhaleFarm i ponad 2 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
whalefarm scam

WhaleFarm, projekt DeFi z całkowicie anonimowym zespołem, który rozpoczął działalność kilka dni temu, okazał się być scamem, który okradł inwestorów na ponad 2 mln USD. Zespół projektu przeprowadził “rug pull” i jak prawie zawsze w takim przypadku, wartość natywnego tokena spadła o prawie 100% w ciągu kilku minut.

Uruchomiony na początku tego miesiąca, WhaleFarm wystartował obiecując inwestorom kolosalne zyski. Projekt oferował staking wielu monet, w tym BNB, BUSD, USDT, BTC, ETH, ADA, DOT i LINK i pozwalał zarobić do 7 217 848% APY. Chociaż ten procent brzmi zbyt dobrze, aby mógł być prawdziwy, w projekt weszło wielu inwestorów, a jego natywna moneta – WhaleFarm Token – gwałtownie zyskała na wartości.

Jak to jednak czasami bywa w przestrzeni DeFi, zwłaszcza gdy obietnice są zbyt kolorowe, okazało się, że był to przekręt. Jak zauważył popularny komentator kryptowalut – Mr.Whale – już od początku widoczne były znaki ostrzegawcze. Oprócz ogromnego APY, zespół był całkowicie anonimowy.

Ten sam zespół usunął stronę na Twitterze i oficjalną grupę Telegram. Zazwyczaj dzieje się tak kiedy dochodzi do tzw. “rug pulla”. Wczesne szacunki wskazują, że skradziona kwota wynosi około 2,3 miliona USD.

Jak pokazuje poniższy wykres, token WhaleFarm spadł o prawie 100% w ciągu kilku minut i obecnie handluje poniżej 0,20 USD.

whalefarm scam

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.