Klienci Mt. Gox gotowi do odebrania utraconych 2,6 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Klienci Mt. Gox gotowi do odebrania utraconych 2,6 mld USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
mt.gox

Za tydzień saga giełdy Mt. Gox może się wreszcie zakończyć. W dniu 15 grudnia, 137 891 BTC zostanie rozdysponowane pomiędzy użytkowników, którzy stracili środki w wyniku zamknięcia giełdy w 2014 roku.

Długo oczekiwany zwrot środków z Mt. Gox

Zamknięcie Mt. Gox jest jednym z najbardziej osławionych wydarzeń w historii blockchaina i kryptowalut. Ta Japońska giełda w lutym 2014 roku nagle zakończyła działalność, ogłaszając, że w wyniku różnych ataków straciła 850 000 BTC. Bitcoin był wówczas jedną z niewielu kryptowalut, a Mt. Gox był odpowiedzialny za obsługę około 70% wszystkich transakcji.

Wydarzenie to spowodowało, że kilku wczesnych inwestorów Bitcoina straciło swoje udziały. Od tego czasu w branży często używany jest zwrot “nie twoje klucze, nie twoje monety”. Wg tego powiedzenia, nie powinno się przechowywać środków na scentralizowanej platformie.

Obawy związane z reakcją rynku

Już za tydzień odzyskane BTC o wartości 2,6 miliarda dolarów trafią do swoich pierwotnych właścicieli. Kiedy Mt. Gox wstrzymał wypłaty w lutym 2014 roku, Bitcoin kosztował zaledwie 700 dolarów. Od tego czasu wartość najstarszej kryptowaluty wzrosła o około 2600%.

Ze względu na znaczny wzrost wartości, możliwe jest, że wielu użytkowników sprzeda swoje świeżo odebrane Bitcoiny. Gdyby w wyniku dystrybucji nagle zmienił się sentyment inwestorów, na rynku mogłoby pojawić się sporo niedźwiedzi. Krypto Twitter ma obawy co do zbliżającego się zwrotu środków.


mt.gox



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.