Klienci Mt. Gox gotowi do odebrania utraconych 2,6 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Klienci Mt. Gox gotowi do odebrania utraconych 2,6 mld USD

Zerelik Maciej
mt.gox

Za tydzień saga giełdy Mt. Gox może się wreszcie zakończyć. W dniu 15 grudnia, 137 891 BTC zostanie rozdysponowane pomiędzy użytkowników, którzy stracili środki w wyniku zamknięcia giełdy w 2014 roku.

Długo oczekiwany zwrot środków z Mt. Gox

Zamknięcie Mt. Gox jest jednym z najbardziej osławionych wydarzeń w historii blockchaina i kryptowalut. Ta Japońska giełda w lutym 2014 roku nagle zakończyła działalność, ogłaszając, że w wyniku różnych ataków straciła 850 000 BTC. Bitcoin był wówczas jedną z niewielu kryptowalut, a Mt. Gox był odpowiedzialny za obsługę około 70% wszystkich transakcji.

Wydarzenie to spowodowało, że kilku wczesnych inwestorów Bitcoina straciło swoje udziały. Od tego czasu w branży często używany jest zwrot „nie twoje klucze, nie twoje monety”. Wg tego powiedzenia, nie powinno się przechowywać środków na scentralizowanej platformie.

Obawy związane z reakcją rynku

Już za tydzień odzyskane BTC o wartości 2,6 miliarda dolarów trafią do swoich pierwotnych właścicieli. Kiedy Mt. Gox wstrzymał wypłaty w lutym 2014 roku, Bitcoin kosztował zaledwie 700 dolarów. Od tego czasu wartość najstarszej kryptowaluty wzrosła o około 2600%.

Ze względu na znaczny wzrost wartości, możliwe jest, że wielu użytkowników sprzeda swoje świeżo odebrane Bitcoiny. Gdyby w wyniku dystrybucji nagle zmienił się sentyment inwestorów, na rynku mogłoby pojawić się sporo niedźwiedzi. Krypto Twitter ma obawy co do zbliżającego się zwrotu środków.


mt.gox
reklama
reklama