Kanadyjski regulator zatwierdza pierwszy Bitcoinowy ETF | Wiadomości | CrypS.

Kanadyjski regulator zatwierdza pierwszy Bitcoinowy ETF

Zerelik Maciej
flaga kanady

Komisja Papierów Wartościowych w Ontario zatwierdziła Bitcoinowy fundusz giełdowy – pierwszy taki fundusz, który będzie notowany na jakiejkolwiek północnoamerykańskiej giełdzie.

Zgodnie z oficjalnymi dokumentami zatwierdzonymi w czwartek, fundusz został nazwany Purpose Bitcoin ETF i będzie zarządzany przez Purpose Investments Inc. Został on założony w ramach systemu Multilateral Instrument Passport w kilku kanadyjskich jurysdykcjach. Terytoria te obejmują Kolumbię Brytyjską, Albertę, Saskatchewan, Manitobę, Quebec, Nowy Brunszwik, Nową Szkocję, Wyspę Księcia Edwarda, Nową Fundlandię i Labrador, Terytoria Północno-Zachodnie, Jukon i Nunavut.

„Potwierdzenie odbioru prospektu emisyjnego uznaje się za wydane przez organ regulacyjny w każdej z tych jurysdykcji, jeżeli warunki Instrumentu zostały spełnione”

– zaznaczono w oficjalnym dokumencie.

Fundusz został zaprojektowany, aby śledzić cenę rynkową Bitcoina, ale odliczy opłaty i wydatki zarządcy. W arkuszu informacyjnym funduszu wyszczególniono, że roczna opłata za zarządzanie będzie wynosić 1 procent. Oprócz tego inwestorzy będą musieli opłacić koszty operacyjne i transakcyjne, które nie zostały jeszcze określone.

Purpose jako swojego powiernika wybrała Cidel Trust Company, spółkę zależną Cidel Bank Canada oraz Gemini jako subpowiernika.

Wprowadzenie Bitcoina do mainstreamu

Bitcoinowe ETFy są notowane na giełdach i mogą być z łatwością kupowane i sprzedawane podobnie jak akcje firm. Instrumenty te obniżają techniczną barierę inwestowania w kryptowaluty, ponieważ każdy może w nie wejść za pośrednictwem domów maklerskich. Użytkownicy nie muszą się martwić o kwestie takie jak portfele, klucze prywatne itp.

„Inwestorzy poniosą zwyczajowe prowizje maklerskie przy zakupie lub sprzedaży jednostek ETF. Symbol TSX dla jednostek ETF, CAD ETF Non-Currency Hedged Units i USD ETF Non-Currency Hedged Units to odpowiednio BTCC, BTCC.B i BTCC.U”.

– czytamy w prospekcie emisyjnym.

flaga kanady
reklama
reklama