Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 9.07] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 9.07]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Pierwsze zatwierdzone DAO

W stanie Wyoming zarejestrowano pierwszą Zdecentralizowaną Organizację Autonomiczną (DAO) w Stanach Zjednoczonych. Jest nią CryptoFed, który planuje stworzyć nową zdecentralizowaną gospodarkę, której paliwem będzie stablecoin Ducat.

Cryps: Wyoming uznaje pierwsze amerykańskie DAO

Handel P2P eksploduje w Afryce

Adopcja kryptowalut w Afryce umacnia się z każdym miesiącem. Na czele rankingu plasuje się Nigeria, w której wolumen handlu P2P mógł osiągnąć ponad 207 mln dolarów w ciągu pół roku. Za nią znajdują się Kenia (83 mln USD) i Ghana (41 mln USD).

CoinDesk: Nigeria Is the Lion of Africa in Bitcoin P2P Trading

Pensje w BTC w Argentynie

Argentyński kongresmen José Ramón forsuje projekt ustawy, która umożliwi wypłaty pensji w kryptowalutach. W kraju, w którym inflacja osiąga 21,5% w skali roku, mogłoby to być o wiele bardziej opłacalne od korzystania z narodowej waluty.

Decrypt: Argentine Congressman Proposes Crypto Salary Bill

Kawa, kakao i blockchain

IBM blockchain i organizacja non-profit Heifer International pomogą drobnym honduraskim plantatorom kawy i kakao. Ich plony będą rejestrowane na blockchainie, który pozwoli śledzić łańcuchy dostaw i da im sprawiedliwszy dostęp do rynku.

BTCmanager: Honduras: IBM’s Food Trust to Track Coffee, Cocoa Beans Provenance via Blockchain

NFT z Anthonym Hopkinsem

Zero Contact – nowy film z Anthonym Hopkinsem, zostanie ztokenizowany i sprzedany na nowopowstającym rynku filmów NFT – VUELE. Znany aktor wcieli się w postać Finleya Harta, geniusza z branży nowych technologii.

Cryps: Nowy film z Anthony Hopkinsem będzie sprzedawany jako NFT

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.