Wyoming uznaje pierwsze amerykańskie DAO | Wiadomości | CrypS.

Wyoming uznaje pierwsze amerykańskie DAO

Konrad Juszczyk
największe przejęcie kryptowalut w historii

Stan Wyoming jeszcze bardziej umacnia swoją pozycję jako najbardziej przyjaznego kryptowalutom stanu w Ameryce Północnej

Pierwsze DAO w USA

Amerykański CryptoFed jest pierwszą Zdecentralizowaną Organizacją Autonomiczną (DAO) w Stanach Zjednoczonych, która stała się podmiotem prawnym. Odpowiedni nakaz został wydany przez Biuro Gubernatora Wyoming. CryptoFed otrzymało we wtorek zawiadomienie uznające go za podmiot prawny, zgodnie z niedzielnym ogłoszeniem. Struktura organizacji została stworzona przez dostawcę rozwiązań bankowości mobilnej mSHIFT. Inicjatywę poparła The Merchant Advisory Group, w skład której wchodzi 165 największych amerykańskich sprzedawców.

Wyoming jest wiodącą jurysdykcją dotyczącą aktywów cyfrowych w USA, a teraz dzięki temu prawu DAO Wyoming jest prawdopodobnie najlepszą jurysdykcją blockchain na świecie. Oznacza to, że możliwe jest teraz stworzenie prawdziwej cyfrowej waluty z masową akceptacją.

Czemu to jest ważne?

Celem projektu jest stworzenie gospodarki chronionej przed inflacją i deflacją. Oczekuje się, że zostanie to osiągnięte poprzez wydanie opartego na blockchainie EOS algorytmicznego stablecoina Ducat, który wykorzystuje delegowany konsensus dowodu stawki (DPoS) w celu osiągnięcia szybkich transakcji kosztem decentralizacji. Ma on w stanie zapewnić wysokoprzepustowe „darmowe” transakcje poprzez zmniejszenie stopnia decentralizacji.

największe przejęcie kryptowalut w historii
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.