Wyoming uznaje pierwsze amerykańskie DAO | Wiadomości | CrypS.

Wyoming uznaje pierwsze amerykańskie DAO

Konrad Juszczyk
największe przejęcie kryptowalut w historii

Stan Wyoming jeszcze bardziej umacnia swoją pozycję jako najbardziej przyjaznego kryptowalutom stanu w Ameryce Północnej

Pierwsze DAO w USA

Amerykański CryptoFed jest pierwszą Zdecentralizowaną Organizacją Autonomiczną (DAO) w Stanach Zjednoczonych, która stała się podmiotem prawnym. Odpowiedni nakaz został wydany przez Biuro Gubernatora Wyoming. CryptoFed otrzymało we wtorek zawiadomienie uznające go za podmiot prawny, zgodnie z niedzielnym ogłoszeniem. Struktura organizacji została stworzona przez dostawcę rozwiązań bankowości mobilnej mSHIFT. Inicjatywę poparła The Merchant Advisory Group, w skład której wchodzi 165 największych amerykańskich sprzedawców.

Wyoming jest wiodącą jurysdykcją dotyczącą aktywów cyfrowych w USA, a teraz dzięki temu prawu DAO Wyoming jest prawdopodobnie najlepszą jurysdykcją blockchain na świecie. Oznacza to, że możliwe jest teraz stworzenie prawdziwej cyfrowej waluty z masową akceptacją.

Czemu to jest ważne?

Celem projektu jest stworzenie gospodarki chronionej przed inflacją i deflacją. Oczekuje się, że zostanie to osiągnięte poprzez wydanie opartego na blockchainie EOS algorytmicznego stablecoina Ducat, który wykorzystuje delegowany konsensus dowodu stawki (DPoS) w celu osiągnięcia szybkich transakcji kosztem decentralizacji. Ma on w stanie zapewnić wysokoprzepustowe „darmowe” transakcje poprzez zmniejszenie stopnia decentralizacji.

największe przejęcie kryptowalut w historii
reklama
reklama