Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 5.11] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 5.11]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. W dzisiejszej migawce piszemy o 20 salwadorskich szkołach sfinansowanych przez zyski z bitcoinów, blockchainie Cardano w Burundi oraz tokenach NFT od Quentina Tarantino.

20 szkół za bitcoiny

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił, że państwo wybuduje 20 nowych szkół za dochody osiągnięte dzięki bitcoinom. Pieniądze będą pochodzić z nadwyżki Funduszu na Rzecz Adopcji Bitcoina. Bukele nie zapomniał podkreślić, że realizacja nowych projektów jest możliwa, ponieważ zignorował przeciwników przyjęcia BTC w Salwadorze.

Cryps: Salwador wybuduje 20 szkół z dochodów z BTC

Cardano w Burundi

Charles Hoskinson, dyrektor generalny IOHK , czyli firmy odpowiedzialnej za budowę Cardano ($ADA), podpisał list intencyjny z rządem Burundi. Spółka ma wspomóc cyfrową transformację 12-milionowego kraju, poprzez wdrożenie rozwiązań opartych na technologii blockchain.

Cryptoglobe: Cardano ($ADA) Founder Charles Hoskinson Signs MOU With Government of Burundi

NFT od Tarantino

Quentin Tarantino wystawi na aukcji siedem surowych scen z filmu „Pulp Fiction”, jako tokeny NFT. Kolekcja będzie zawierała także odręczne skrypty oraz ekskluzywny komentarz reżysera ze szczegółami na temat filmu oraz jego osoby.

Cryps: Quentin Tarantino wyda własne NFT ze scenami „Pulp Fiction”

Australijskiej krypto ETF-y

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) dała zielone światło dla spotowych ETF-ów na bitcoin i Ethereum. Tym samym Australijczycy otrzymają możliwość inwestowania w fundusze, śledzące kurs dwóch największych kryptowalut.

CryptoDaily: Australian Regulatory Body Greenlights Bitcoin, Ethereum Spot ETFs

Zmiany w NY

Nowy burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, zapowiedział, że uczyni miasto światowym centrum kryptowalut i innowacji, podejmując rywalizację z Miami. Ponadto ogłosił, że pierwsze trzy pensje, które otrzyma na stanowisku, będą w formie bitcoina.

Cryps: Nowy burmistrz chce przekształcić Nowy Jork w przyjazny kryptowalutom

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama