Burmistrz Nowego Jorku przyjmie 3 wypłaty w bitcoinie | Wiadomości | CrypS.

Burmistrz Nowego Jorku przyjmie 3 wypłaty w bitcoinie

Michał Misiura
Nowy burmistrz chce przekształcić Nowy Jork w przyjazny kryptowalutom

Burmistrz-elekt Nowego Jorku, Eric Adams, napisał na Twitterze, że przyjmie swoje 3 pierwsze wypłaty w formie bitcoina. Zapowiedź ta padła krótko po oświadczeniu, że uczyni miasto przyjaznym kryptowalutom.

Adams, wybrany na 110 prezydenta Nowego Jorku, zapowiada że podejmie przyjazną rywalizację z Miami, które jest jednym z głównych centrów adopcji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Mówił o tym dwa dni temu podczas wywiadu dla Bloomberga i jego słowa znalazły już pierwsze potwierdzenie. Deklaracja o trzech wypłatach w bitcoinie to odpowiedź na tweeta burmistrza Miami, Francisa Suareza, który ogłosił, że przyjmie w tej formie swoje następne wynagrodzenie.

W Nowym Jorku zawsze robimy duże rzeczy, więc gdy zostanę burmistrzem, wezmę moje pierwsze TRZY wypłaty w bitcoinie. Nowy Jork będzie centrum branży kryptowalut i innych szybko rozwijających się, innowacyjnych branż! Poczekaj! – napisał Adams.

Wszystko zaczęło się od Anthony’ego Pompliano, który zapytał na Twitterze, który amerykański polityk będzie pierwszym, który przyjmie wynagrodzenie w bitcoinie. Nie minęło kilka dni, a już poznaliśmy dwóch zainteresowanych. Czy według was wkrótce dołączą do nich kolejni?

Nowy burmistrz chce przekształcić Nowy Jork w przyjazny kryptowalutom
reklama
reklama