Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 31.12] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 31.12]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Po raz ostatni w tym roku – przegląd pozytywnych informacji i ciekawostek związanych z rynkiem kryptowalut, ich rosnącą adopcją oraz nowymi wykorzystaniami technologii blockchain:

Lebrija con Elio

W ramach covidowego planu pomocowego, hiszpańska gmina Lebrija w prowincji Sewilla wyemitowała kryptowalutę (stablecoina euro) o nazwie Elio. Tokeny o wartości od 50 do 200 EUR trafią do 593 rodzin, które będą mogły zapłacić nimi w lokalnych sklepach. Po 400 EUR w Elio dostanie także 393 przedsiębiorców z gminy.

CrypS: Hiszpańska gmina wprowadza własną kryptowalutę Elio

Pół pensji w BTC dla gracza NFL

Russell Okung to pierwszy gracz największej ligi futbolu amerykańskiego, który otrzymał wynagrodzenie w bitcoinach. Połowa pensji zawodnika, czyli 6,5 mln USD, trafiło do niego jako BTC. Porozumienie musiało zostać zatwierdzone przez NFL i NFL Players Association. Okung to znany zwolennik bitcoina.

CrypS: Pierwszy gracz NFL z pensją w BTC

Manchester City + Animoca

Blockchainowy stratup Animoca Brands podpisał umowę z Manchesterem City. Żeńskie i męskie drużyny klubu (a także należące do niego Melbourne City FC) trafią na blockchain w wirtualnych grach oraz jako cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, takie jak karty oparte na tokenach NFT.

Cointelegraph: Animoca Brands signs up Manchester City for games and collectibles

1% na bitcoin od Miami

Burmistrz Miami, Francis Suarez, potwierdził że rozważa przeniesienia 1% rezerw budżetowych miasta do bitcoina. Ponadto w 2021 roku, władze miasta zamierzają podjąć prace nad cyfrowymi płatnościami oraz przyjaznymi regulacjami dla kryptowalut na terenie całej południowej Florydy.

CrypS: Czy Miami przeznaczy 1% budżetu miasta na BTC?

Ubisoft na rynku krypto-gier

Wydawca Assassin’s Creed dołączył do firm wspierających blockchainową grę Axie Infinity. Połączenie Pokemonów i Tamagotchi uruchamia właśnie publiczną sieć testową dla bocznego łańcucha bloków Ronin, w blockchainie Ethereum. Rozwiązanie mające przyśpieszyć rozgrywkę powstanie przy pomocy Ubisoftu.

Decrypt: Gaming Giant Ubisoft to Power Top Crypto Game Axie Infinity

Koreański fundusz blockchain

Południowokoreański Hashed utworzył fundusz dla startupów stawiających na rozwój technologii blockchain. Do firm działających w branży popłynie nawet 120 mln USD, które sfinansują nowe przedsięwzięcia i pomysły. Dotacje mogą otrzymać także największe firmy IT z Korei Południowej.

CrypS: Koreański Hashed uruchamia fundusz blockchain o wartości 120 mln USD

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.