Pierwszy gracz NFL z pensją w BTC | Wiadomości | CrypS.

Pierwszy gracz NFL z pensją w BTC

Konrad Juszczyk
Russell Okung jest pierwszym graczem NFL otrzymującym zapłatę w bitcoinach

Profesjonalny gracz National Football League (NFL), Russell Okung został pierwszym graczem w największej zawodowej lidze futbolu amerykańskiego, który otrzymał wypłatę w Bitcoinach. 

Russell Okung będący obrońcą w klubie Carolina Panthers otrzymuje rocznie 13 mln dolarów. Rok temu w maju gracz NFL opublikował post na Twitterze mówiący o chęci dostawania wynagrodzenia w bitcoinach (BTC). W ostatnich latach Russell stał się gorącym zwolennikiem kryptowalut, stąd jego działania w tym kierunku. Popularny zawodnik futbolu amerykańskiego krytykował wcześniej dolara amerykańskiego i wyraził obawy rosnącą inflacją.

Wczoraj Okung zretweetował post z ponad roku mówiąc, że otrzyma wynagrodzenie w najpopularniejszej cyfrowej walucie. Porozumienie musiało zostać zatwierdzone przez NFL i NFL Players Association.

NFL wyjaśniło, że liga nie wypłaciła Okungowi bezpośrednio wynagrodzenia w bitcoinie, tylko została ona zamieniona na BTC poprzez startup Zap. Okung otrzymuje jedną połowę wynagrodzenia w BTC (około 6,5 miliona dolarów) za pomocą usługi Strike z platformy Zap, a drugą w pieniądzach fiducjarnych.

Założyciel platformy Zap, Jack Mullers, powiedział, że gracz NFL przekazuje 50% otrzymywanego wynagrodzenia przez sieć Lightning Network do swojego portfela kryptowalutowego.

„Inni zawodowi sportowcy, koszykarze z Brooklyn Nets i bejsboliści z New York Yankees również zaczęli dołączać do programu” – dodał Mullers.

Usługa Strike od Zap pozwala automatycznie konwertować tradycyjną pensje na bitcoiny, płacąc za pomocą kart bankowych bez potrzeby uciekania się do portfeli sprzętowych czy innych rozwiązań. Technicznie rzecz biorąc, Okung nadal otrzymuje zapłatę fiducjarną. Za kulisami kryje się jednak magia Lightning Network. Strike otrzymuje bezpośredni depozyt od Carolina Panthers, a następnie wymienia dolary na bitcoiny. Ten bitcoin jest następnie wysyłany do portfela „chłodni” przechowywanego przez Okunga.

Russell Okung jest pierwszym graczem NFL otrzymującym zapłatę w bitcoinach
reklama
reklama