Czy Miami przeznaczy 1% budżetu miasta na BTC? | Wiadomości | CrypS.

Czy Miami przeznaczy 1% budżetu miasta na BTC?

Redaktor: Albert Czajkowski
Miami inwestuje w BTC

Burmistrz Miami, Francis Suarez jest otwarty na wypróbowanie nowych metod inwestycji. Na Bitcoina być może zostanie przeznaczony 1% rezerw budżetowych miasta w stanie Floryda.

Całe wydarzenie zaczęło się od Tweeta ze strony współzałożyciela Morgan Creek Digital, Anthony’ego Pompliano. Poprosił on użytkowników o przesłanie dalej jego wiadomości, jeśli są skłonni wprowadzić się do Miami w przypadku przeniesienia 1% rezerw budżetowych miasta do największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej jaką jest Bitcoin.

Tweet od Pompliano uzyskał w chwili pisania artykułu 1,4 tysiąca retweetów i ogromne zainteresowanie. Zwróciło to uwagę burmistrza Miami, Francisa Suareza, który w odpowiedzi napisał, że jest zainteresowany pomysłem.

Dodatkowo burmistrz miasta napisał, że w 2021 roku podejmą prace nad wprowadzeniem cyfrowego zasobu jako metody płatności i umieszczą południową Florydę na czele przepisów przyjaznych kryptowalutom.

Niecały tydzień temu Suarez nazwał Bitcoin „stabilną inwestycją w niewiarygodnie niestabilnym roku”, a teraz planuje zainwestować 1% budżetu miasta w BTC. Poza inwestorami instytucjonalnymi i mniejszymi przedsiębiorstwami zainteresowanie bitcoinem wzrosło wśród miast i państw. Burmistrz Miami o kluczowej kryptowalucie w branży dowiedział się dzięki postaciom takim jak Tyler Winklevoss i właśnie Anthony Pompliano.

Miami zostało opisane przez niektóre media jako miasto z największym potencjałem dla kryptowalut w Ameryce, ze względu na luźny nadzór państwowy i napływ kapitału zagranicznego. Być może w 2021 roku Miami stanie się miastem Bitcoina i płatności kryptowalutowych.

Miami inwestuje w BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.