Czy Miami przeznaczy 1% budżetu miasta na BTC? | Wiadomości | CrypS.

Czy Miami przeznaczy 1% budżetu miasta na BTC?

Konrad Juszczyk
Miami inwestuje w BTC

Burmistrz Miami, Francis Suarez jest otwarty na wypróbowanie nowych metod inwestycji. Na Bitcoina być może zostanie przeznaczony 1% rezerw budżetowych miasta w stanie Floryda.

Całe wydarzenie zaczęło się od Tweeta ze strony współzałożyciela Morgan Creek Digital, Anthony’ego Pompliano. Poprosił on użytkowników o przesłanie dalej jego wiadomości, jeśli są skłonni wprowadzić się do Miami w przypadku przeniesienia 1% rezerw budżetowych miasta do największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej jaką jest Bitcoin.

Tweet od Pompliano uzyskał w chwili pisania artykułu 1,4 tysiąca retweetów i ogromne zainteresowanie. Zwróciło to uwagę burmistrza Miami, Francisa Suareza, który w odpowiedzi napisał, że jest zainteresowany pomysłem.

Dodatkowo burmistrz miasta napisał, że w 2021 roku podejmą prace nad wprowadzeniem cyfrowego zasobu jako metody płatności i umieszczą południową Florydę na czele przepisów przyjaznych kryptowalutom.

Niecały tydzień temu Suarez nazwał Bitcoin „stabilną inwestycją w niewiarygodnie niestabilnym roku”, a teraz planuje zainwestować 1% budżetu miasta w BTC. Poza inwestorami instytucjonalnymi i mniejszymi przedsiębiorstwami zainteresowanie bitcoinem wzrosło wśród miast i państw. Burmistrz Miami o kluczowej kryptowalucie w branży dowiedział się dzięki postaciom takim jak Tyler Winklevoss i właśnie Anthony Pompliano.

Miami zostało opisane przez niektóre media jako miasto z największym potencjałem dla kryptowalut w Ameryce, ze względu na luźny nadzór państwowy i napływ kapitału zagranicznego. Być może w 2021 roku Miami stanie się miastem Bitcoina i płatności kryptowalutowych.

Miami inwestuje w BTC
reklama
reklama