Koreański Hashed uruchamia fundusz blockchain o wartości 120 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Koreański Hashed uruchamia fundusz blockchain o wartości 120 mln USD

Konrad Juszczyk
Koreański Hashed i fundusz kryptowalutowy

Firma Hashed z Korei Południowej utworzyła nowy fundusz w celu finansowania nowo powstających start-upów blockchain.

Hashed jest jedną z największych firm zarządzających funduszami kryptograficznymi w Korei Południowej. Fundusz firmy – „Hashed Venture Fund I” zebrał ponad 120 milionów dolarów, aby sfinansować nowe przedsięwzięcia blockchain. Fundusze zostały pozyskane za pośrednictwem Hashed Ventures, czyli świeżo założonego podmiotu, który będzie nadzorował wdrażanie nowych inwestycji. Firma nie ujawniła jeszcze firm współpracujących, chociaż rzecznik wskazał, że w grę wchodzą niektóre z największych firm IT w Korei Południowej.

W ogłoszeniu firma powiedziała: Hashed planuje znaczne inwestycje w krajowe i zagraniczne startupy, które chcą umocnić ekonomię firm opartych na technologii blockchain, która ostatnio stała się gorącym tematem.

Fundusz Hashed będzie inwestować w różnorakie platformy i aplikacje, które wykorzystują technologię blockchain.

Z siedzibą w Seulu i Dolinie Krzemowej, Hashed reklamuje się jako zespół ekspertów w dziedzinie technologii blockchain, którzy naciskają na decentralizację. Portfel inwestycyjny firmy obejmuje dziesiątki firm kryptograficznych, w tym znaczące projekty z branży, takie jak Ethereum, EOS, Ontology, ICON i Kyber Network.

Inwestycje firmy są obecnie rozłożone na platformy blockchain, infrastrukturę finansową, aplikacje oraz gry online.

Korea Południowa stała się jednym z centrów rozwoju technologii blockchain i rynków aktywów cyfrowych, pomimo rządowych represji wobec kryptowalut prywatnych (np. Monero). Wpływowe lobby kryptowalut w kraju odniosło sukces w opóźnieniu nowego systemu podatkowego dotyczącego aktywów cyfrowych do 2022 roku, dając lokalnym firmom więcej czasu na dostosowanie się do zasad.

Koreański Hashed i fundusz kryptowalutowy
reklama
reklama