Koreański Hashed uruchamia fundusz blockchain o wartości 120 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Koreański Hashed uruchamia fundusz blockchain o wartości 120 mln USD

Konrad Juszczyk
Koreański Hashed i fundusz kryptowalutowy

Firma Hashed z Korei Południowej utworzyła nowy fundusz w celu finansowania nowo powstających start-upów blockchain.

Hashed jest jedną z największych firm zarządzających funduszami kryptograficznymi w Korei Południowej. Fundusz firmy – „Hashed Venture Fund I” zebrał ponad 120 milionów dolarów, aby sfinansować nowe przedsięwzięcia blockchain. Fundusze zostały pozyskane za pośrednictwem Hashed Ventures, czyli świeżo założonego podmiotu, który będzie nadzorował wdrażanie nowych inwestycji. Firma nie ujawniła jeszcze firm współpracujących, chociaż rzecznik wskazał, że w grę wchodzą niektóre z największych firm IT w Korei Południowej.

W ogłoszeniu firma powiedziała: Hashed planuje znaczne inwestycje w krajowe i zagraniczne startupy, które chcą umocnić ekonomię firm opartych na technologii blockchain, która ostatnio stała się gorącym tematem.

Fundusz Hashed będzie inwestować w różnorakie platformy i aplikacje, które wykorzystują technologię blockchain.

Z siedzibą w Seulu i Dolinie Krzemowej, Hashed reklamuje się jako zespół ekspertów w dziedzinie technologii blockchain, którzy naciskają na decentralizację. Portfel inwestycyjny firmy obejmuje dziesiątki firm kryptograficznych, w tym znaczące projekty z branży, takie jak Ethereum, EOS, Ontology, ICON i Kyber Network.

Inwestycje firmy są obecnie rozłożone na platformy blockchain, infrastrukturę finansową, aplikacje oraz gry online.

Korea Południowa stała się jednym z centrów rozwoju technologii blockchain i rynków aktywów cyfrowych, pomimo rządowych represji wobec kryptowalut prywatnych (np. Monero). Wpływowe lobby kryptowalut w kraju odniosło sukces w opóźnieniu nowego systemu podatkowego dotyczącego aktywów cyfrowych do 2022 roku, dając lokalnym firmom więcej czasu na dostosowanie się do zasad.

Koreański Hashed i fundusz kryptowalutowyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.