Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 3.09] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 3.09]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Przedstawiamy kolejne cotygodniowe zestawienie ciekawostek i pozytywnych informacji na temat kryptowalut i technologii blockchain:

Bitcoinowe napiwki na Twitterze

Według nieoficjalnych informacji, Twitter wprowadzi wsparcie dla bitcoinowych płatności przy użyciu sieci Lightning Network. W lipcu szef platformy Jack Dorsey mówił, że kryptowaluta jest „dużą częścią” przyszłości firmy i zasugerował, że rozważa jej integracje. Teraz pojawiają się przecieki o wersji beta dla napiwków w BTC.

Cryps: Twitter wykorzysta Lightning Network do obsługi napiwków

Tora na blockchainie

Rabin Mordechai Lightstone, odpowiadający za projekt NFTorah, postanowił przenieść 18 zwojów świętej księgi Żydów na blockchain Ethereum. Pierwszy fragment Tory NFT, czyli opowieść o Arce Noego, jest już do kupienia za 1 ETH.

Jewish Insider: Bringing the Torah to the blockchain

Fundusz BTC w Salwadorze

Parlament Salwadoru przegłosował ustawę ws. utworzenia funduszu BTC o wartości 150 mln USD. Uchwalone przepisy wspierają także rozwój infrastruktury i usług kryptowalutowych w całym kraju. Zatwierdzono je stosunkiem głosów 64 do 14.

Cryps: Parlament Salwadoru zatwierdza utworzenie funduszu BTC o wartości 150 mln USD

Opłaty parkingowe w krypto

Mieszkańcy Antwerpii i Brukseli mogą płacić kryptowalutami za miejsca postojowe. Rozwiązanie wdrożone przez belgijską firmę Seety, sprzedaje bilety parkingowe za bitcoiny, Ethereum, Dogecoin, Bitcoin Cash, Litecoin oraz stablecoiny, takie jak DAI i USDC.

Tokenhell: Belgian Company Introduces Crypto Payments for Parking Tickets

Kryptowaluty w Teksasie

W stanie Teksas weszły w życie ustawy, które umożliwiają dostosowanie prawa handlowego do branży cyfrowych aktywów. Dzięki temu wszystkie strony kryptowalutowych transakcji będą miały jasność co do swoich praw i obowiązków, co pomoże instytucjom, sądom i zwykłym użytkownikom.

Cryps: Kryptowaluty w Teksasie są teraz uznawane na mocy prawa handlowego

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama