Kryptowaluty w Teksasie są teraz uznawane na mocy prawa handlowego | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty w Teksasie są teraz uznawane na mocy prawa handlowego

Konrad Juszczyk
Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów

W stanie Teksas weszła w życie ustawa umożliwiająca dostosowanie prawa handlowego do branży kryptowalut i blockchain.

Zmiany w prawie Teksasu

W stanie Teksas obowiązują obecnie dwa projekty ustaw, których celem jest upowszechnienie kryptowalut i technologii blockchain. Texas House Bills 4474 i 1576, uchwalone przez obie izby legislatury stanowej w maju i podpisane przez gubernatora Grega Abbotta w czerwcu, oficjalnie weszły w życie 1 września. HB 1576 ustanawia grupę roboczą blockchain w Teksasie, podczas gdy HB 4474 zmienia kodeks handlowy stanu w celu uznania kryptowalut na mocy prawa handlowego. Warto dodać, że gubernator Abbott już wcześniej opisywał siebie jako „zwolennika propozycji prawa kryptograficznego” – w szczególności odnosząc się do HB 4474 – i wydawał się zachęcać firmy wydobywające kryptowaluty do działania w Teksasie.

Co to oznacza w praktyce?

Prawo odnoszące się do kryptowalut (HB 4474) lepiej definiuje interesy bezpieczeństwa dla Bitcoina (BTC) i innych kryptowalut, aby umożliwić inwestorom instytucjonalnym zaangażowanie się w spore inwestycje. Na dodatek banki posiadające statut stanowy mogą pod pewnymi warunkami przechowywać aktywa cyfrowe.

[…] Strony transakcji mają jasność co do swoich praw i obowiązków, sędziowie mają mapę drogową do rozstrzygania sporów, a pożyczkodawcy wiedzą, że mają egzekwowalny zastaw w krypto zastawionym jako zabezpieczenie pożyczek. – powiedziała Caitlin Long, zwolenniczka kryptografii

Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów
reklama
reklama