Twitter wykorzysta Lightning Network do obsługi napiwków | Wiadomości | CrypS.

Twitter wykorzysta Lightning Network do obsługi napiwków

Redakcja
Twitter

Według doniesień, Twitter podobno wprowadził wsparcie dla bitcoinowych płatności na Lightning Network. Nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, jednak użytkownik MacRumours twierdzi, że bierze już udział w wersji beta.

Podobne informacje przekazał deweloper Alessandro Paluzzi. Opublikował on zdjęcie, które przedstawia funkcję pozwalającą użytkownikom na “otrzymywanie napiwków w Bitcoinach”. Wersja beta została podobno udostępniona tylko niewielkiej grupie użytkowników.

Nowa funkcja napiwków, może być częścią innej usługi – “Tip Jar”, którą Twitter uruchomił na początku tego roku. Obecnie, Tip Jar pozwala użytkownikom na połączenie ich profili do usług płatniczych, takich jak Cash App, Patreon, PayPal, i Venmo.

Według screenshota, funkcja ta będzie korzystać z Lightning Network, protokołu płatności warstwy drugiej zbudowanego na blockchainie Bitcoina. Lightning jest popularnie używany do dokonywania mikropłatności. Wykorzystuje bowiem kanały, które umożliwiają szybsze i tańsze płatności niż główna sieć. Zamiast pobierać pełny węzeł klienta, Lightning obsługuje jego lekkie wersje umożliwiające szybką synchronizację.

Założyciel i dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey jest znany ze swojego entuzjazmu wobec Bitcoina. Opisał go nawet jako najlepszego kandydata na “natywną walutę” Internetu.

W lipcu Dorsey powiedział inwestorom, że Bitcoin jest “dużą częścią” przyszłości firmy i zasugerował, że firma rozważa integrację kryptowaluty z różnymi produktami Twittera. Wcześniej Dorsey stwierdził, że wprowadzenie Lighting przez jego firmę to tylko “kwestia czasu”.

Oprócz prowadzenia Twittera, Dorsey jest również dyrektorem generalnym Square, przyjaznej Bitcoinowi firmy zajmującej się płatnościami finansowymi, wycenianej na 100 miliardów dolarów. Square w ostatnim czasie zainwestowała sporo pieniędzy w pierwotną kryptowalutę. Firma w 2020 roku dokonała zakupu o wartości 50 milionów, a następnie doinwestowała 170 milionów dolarów na początku tego roku. Square planuje również uruchomienie zdecentralizowanej giełdy oraz portfela sprzętowego. Oba te produkty mają być oparte na Bitcoinie.

Twitterreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.