Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 15.10] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 15.10]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. Dziś odwiedzimy największe wenezuelskie lotnisko, bitcoinową plażę w Brazylii oraz Szwajcarię, w której może dojść do kryptowalutowego referendum.

Loty za kryptowaluty

Międzynarodowy port lotniczy Simón Bolivar planuje umożliwić klientom zakup biletów za pomocą kryptowalut. Wśród akceptowanych cyfrowych aktywów znajdą się w bitcoin, Dash i Petro. Inicjatywę będzie koordynował Sunacrip – krajowy regulator kryptowalut.

Cryps: Na lotnisku w Wenezueli kupisz bilety lotnicze za pomocą Bitcoina

NFT od słynnego fałszerza

Wolfgang Beltracchi to znany fałszerz dzieł sztuki, który miał zarobić ponad 100 mln USD oszukując kolekcjonerów. Po odkryciu jego przekrętów, za które odsiedział 3 lata, nie może sprzedawać obrazów w domach aukcyjnych. W związku z tym postanowił wydać serię NFT.

News.bitcoin.com: Beltracchi’s ‘Salvator Mundi’ — Notorious Art Forger Banned from Selling at Galleries Steps Into the NFT Game

Referendum w Szwajcarii

Think tank non-profit 2B4CH, wystąpił z inicjatywą referendum ws. dodania bitcoina do rezerw Narodowego Banku Szwajcarii. By doszło do głosowania projekt musi poprzeć 100 000 obywateli. Organizatorzy liczą na to, że ich pomysł pomoże rozpowszechnić wiedzę o bitcoinie.

Cryps: Szwajcarski think tank chce referendum w sprawie bitcoina

Tesla do kupienia za BTC

Car For Coin to nowa platforma do licytacji i handlu luksusowymi i rzadkimi samochodami, która akceptuje płatności w pierwszej kryptowalucie. Mieszkańcy USA mają więc znów możliwość zakupu Tesli za bitcoiny (choć niestety nadal nie bezpośrednio od producenta).

PR Newswire: You can buy a Tesla with Bitcoin again, this time via Car For Coin

Brazylijska bitcoinowa plaża

Salwadorska „Bitcoin Beach” była eksperymentalnym miejscem, akceptującym bitcoiny zanim nastąpiło to w całym kraju. Teraz podobna inicjatywa powstała także na brazylijskim wybrzeżu w Jericoacoara. Na każdym kroku można spotkać tu tabliczkę „Bitcoin Accepted Here”.

Cryps: Brazylia tworzy bitcoinową plażę

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama