Brazylia tworzy bitcoinową plażę | Wiadomości | CrypS.

Brazylia tworzy bitcoinową plażę

Konrad Juszczyk
Brazylia tworzy bitcoinową plażę

Brazylia idzie w ślady Salwadoru, który stworzył eksperymentalnie „Bitcoin Beach” w nadmorskim mieście El Zonte, w celu wypróbowania standardu Bitcoina na małą skalę jeszcze przed przyjęciem ustawy.

Opalenizna i kryptowalutowe transakcje

Brazylia rozpoczęła eksperyment plaży, na której można dokonywać transakcji za pomocą Bitcoina poprzez Lightning Network. Jericoacoara we wschodniej Brazylii jest obecnie miejscem, gdzie mieszkańcy starają się stworzyć ekosystem zasilany cyfrowym złotem, edukując pozostałych o Bitcoinie i jego pozytywnym wpływie na ekonomie tego miejsca. Na wciąż młodym Instagramie przedsięwzięcia możemy zobaczyć miejsca w których zapłacimy w satoshi, z kolei Twitter działalności opisuje kroki podejmowane przez społeczność już od 2019 roku.

Czy Brazylia to dobre miejsce dla Bitcoina?

Projekty oparte o blockchain/kryptowaluty i ich twórcy nie są narażeni na ryzyko, że zostaną ukarani przez brazylijską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CVM), co czyni ten kraj dobrym miejscem na tego rodzaju rozwiązania. Co więcej, kraj posiada co najmniej 1 milion użytkowników kryptowalut, tak więc jest już tam pewien stopień adopcji.

56% Brazylijczyków popierało podejście Salwadoru, a 48% z nich twierdziło, że chce, aby Brazylia również je przyjęła. – czytamy w raporcie Blockchain LatAm 2021

W tym samym raporcie jednak stwierdzono, że 42% respondentów z Brazylii, którzy nie korzystają z kryptowalut, obawia się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Rząd ponoć w tym momencie przygotowuje się do głosowania nad ustawą regulującą kryptowaluty, która może doprowadzić do legalizacji Bitcoina w Brazylii.

Brazylia tworzy bitcoinową plażę
reklama
reklama