Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 11.02] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 11.02]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

W kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji ze świata kryptowalut i technologii blockchain: odzyskanie 94 000 BTC z ataku na Bitfinex, piłkarskie DAO, zakup kryptowalut przez spółkę audytorską KPMG Canada oraz doniesienia o gigancie z branży usług finansowych, który szykuje się do wejścia na rynek cyfrowych aktywów.

KPMG Canada kupuje BTC i ETH

Kanadyjski oddział wielkiej międzynarodowej spółki audytorskiej KPMG kupił bitcoiny i Ethereum. Partner doradczy firmy powiedział, że inwestycję podjęto z uwagi na rosnące zainteresowanie kryptowalutami w branży usług finansowych i u inwestorów instytucjonalnych.

KPMG Canada inwestuje w BTC i ETH

BlackRock i kryptowaluty?

BlackRock to międzynarodowa firma inwestycyjna zarządzająca aktywami o wartości 10 bln USD. Jak ustalił CoinDesk gigant zamierza wejść na rynek kryptowalut oferując kupno cyfrowych aktywów swoim klientom. Opcja byłaby dostępna poprzez platformę inwestycyjną Aladdin.

BlackRock ma uruchomić usługę handlu aktywami cyfrowymi

Piłkarskie DAO

Byli gracze Manchesteru United (m.in. Gary Neville, Paul Scholes i Ryan Giggs) we współpracy z miliarderem Peterem Limem, powołali pierwszą na świecie piłkarską zdecentralizowaną organizację autonomiczną (DAO) o nazwie CO92 DAO, która będzie inwestować w futbolowe projekty.

Legendy Manchesteru United stworzą pierwsze na świecie piłkarskie DAO

Odzyskanie BTC z hacku Bitfinex

Władze USA przejęły 94 000 bitcoinów (w przeliczeniu na dolary $...) pochodzące z hacku giełdy kryptowalut Bitfinex z 2016 roku. Skradziono wówczas zawrotną kwotę 120 000 BTC. Kryptowaluty znajdowały się w posiadaniu pary z Manhattanu, która próbowała je wyprać.

Departament Sprawiedliwości przejął środki z hacku na Bitfinex

Stany USA zainteresowane krypto

Gubernator New Hampshire powołał komisję ds. Kryptowalut i Zasobów Cyfrowych. Jej zadaniem jest zbadanie rynku zdecentralizowanych finansów oraz zaproponowanie regulacji, które pomogą branży się rozwijać. Coraz więcej stanów USA szuka zysków na rynku kryptowalut.

New Hampshire ustanawia komisję ds. badania kryptowalut

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama