Departament Sprawiedliwości przejął środki z hacku na Bitfinex | Wiadomości | CrypS.

Departament Sprawiedliwości przejął środki z hacku na Bitfinex

Zerelik Maciej
hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinex

FBI aresztowało na Manhattanie męża i żonę, którzy mieli próbować wyprać bitcoiny powiązane z włamaniem na giełdę Bitfinex z 2016 roku. Jak podaje Reuters, organy ścigania przejęły już aktywa o wartości ponad 3,6 miliarda dolarów.

Para, której zarzuca się odpowiedzialność to Ilya Lichtenstein (34) i Heather Morgan (31). Są oni oskarżeni o spiskowanie w celu wyprania 119 754 bitcoinów skradzionych poprzez ponad 20 000 nieautoryzowanych transakcji na giełdzie Bitfinex w 2016 roku.

Choć w momencie włamania środki te warte były zaledwie 71,8 miliona dolarów, to dziś wyceniane są na ponad 4,5 miliarda dolarów. Suma ta rywalizuje nawet z zasobami posiadanymi przez MicroStrategy, które obecnie wynoszą blisko 125 000 Bitcoinów.

Zastępca prokuratora generalnego Lisa Monaco skomentowała konfiskatę, zapewniając, że kryptowaluty „nie są bezpieczną przystanią dla przestępców”.

Aresztowanie następuje tydzień po tym, jak dziesiątki tysięcy Bitcoinów – mniej więcej taka sama kwota jak zajęta dzisiaj – zostały przeniesione z pierwotnego portfela hakerów, w ramach 26 oddzielnych transakcji. Matthew Graves, prokurator dla Dystryktu Kolumbii powiedział:

FBI i prokuratorzy federalni byli w stanie prześledzić ruch bitcoinów z tego włamania.

hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinex
reklama
reklama